Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Premiéra: Rodinný balet Zle strážené dievča otváral srdcia

november 20, 2022 - 10:33
Ako si predstavujete ideálne strávený čas s rodinou? Zažiť spolu niečo príjemné, čo vo vás bude doznievať ešte dlho? Presne takéto chvíle vám ponúka Slovenské národné divadlo so svojimi rodinnými predstaveniami. A ak si z ponuky vyberiete nový balet Zle strážené dievča, ulahodíte všetkým svojim zmyslom.
Foto: 
Juraj Žilinčár

Vidieť obecenstvo plné detských návštevníkov poteší každého milovníka divadla. Ale keď vidíte úprimnú radosť takéhoto obecenstva, naradostené výskanie a čisté vychutnávanie si prítomného okamihu, je isté, že aj vaše srdce sa začne pomaly roztápať v príjemnom pocite, ktorý súčasnosť neposkytuje často. A tento pocit strhne aj vás. Balet Zle strážené dievča je skvelou voľbou pre každého, kto potrebuje presmerovať svoje myšlienky zo sveta temnoty do príbehu plného slnka, kde má všetko svoj jasný poriadok a nechýba mu vytúžený šťastný koniec.

Komický balet pre celú rodinu v choreografii sira Fredericka Ashtona, v ktorom sa vdova Simona márne snaží zabrániť láske svojej dcéry k mladému farmárovi vnesie svetlo do každého chmúrneho novembrového dňa.

Divadlu sa pri tomto balete podaril ešte ďalší milý krok navyše. V rámci projektu detský divadelný pas na generálku nového rodinného baletu Zle strážené dievča/La Fille mal gardée pozvali pravidelného diváka Eugena aj s celou triedou. Stal sa totiž prvým návštevníkom, ktorému sa podarilo  detský divadelný pas naplniť. Za necelý rok navštívil všetkých desať rodinných predstavení v repertoári činohry, opery a baletu a za každú návštevu divadla získal od nás nálepku do svojho pasu.

Fotografie z predstavenia si pozrite v našej galérii nižšie.

- - Inzercia - -