Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Je to ten pravý? Pred svadbou si nezabudnite vydiskutovať týchto 5 vecí

august 13, 2022 - 07:00
Keď nájdete človeka, s ktorým chcete byť už do konca života a rozhodnete sa, že sa vezmete, je to poriadny záväzok. Okrem krásnych chvíľ vás však určite postretnú i tie horšie. Aj keď by základným kameňom vášho manželstva mala byť láska, sú tu tiež veci, ktoré je dobré mať vydiskutované ešte pred vstupom do tohto zväzku.
Foto: 
shutterstock

Vždy je totižto lepšie, keď viete do čoho idete a či máte rovnaké predstavy o spoločnom živote. Ide o päť bodov, ktoré ak budete ignorovať, neskôr sa môžu ukázať ako obrovský problém a určite predsa nechcete, aby na nich váš vzťah stroskotal.

1. Deti

Predtým, ako si s partnerom na svadbe sľúbite lásku a vernosť, porozprávajte sa o deťoch. Je dobré vedieť, aké predstavy má každý vás. Chcete vy aj váš partner deti, a ak áno, tak koľko? Ak jeden po nich túži, ale druhý nie, môže to byť veľmi bolestivé a taktiež hrozí, že sa cez tento problém neprenesiete ani neskôr. 

Ďalším bodom týkajúcim sa detí je výchova. Už vopred by ste mali vedieť, či sa vaše názory na výchovu detí zhodujú alebo nie. Jeden z vás by napríklad mohol preferovať prísnejšiu výchovu a druhý dávať im potrebnú voľnosť a slobodu. V takýchto veciach by ste však mali byť na rovnakej vlne, inak to môže mať negatívny dopad nielen na vášho potomka, ale i na vaše manželstvo.

2. Peniaze

Niekedy len láska nestačí na to, aby manželstvo ostalo funkčné. Kameňom úrazu sa často stávajú práve peniaze. Predtým, ako si niekoho vezmete, radšej zistite, aký je jeho vzťah k peniazom. Je skôr sporivý alebo naopak márnivý, pričom s peniazmi zaobchádza priveľmi ľahkovážne? Mali by ste to vedieť, predsa len po svadbe už nebude žiadne moje a tvoje, ale pôjde o spoločný majetok.

3. Povinnosti 

Už dávno neplatí, že žena patrí do kuchyne a všetky domáce práce by mala robiť len ona, pretože muž je predsa živiteľom rodiny. Mnoho párov si vie práce v domácnosti rozdeliť, zastúpiť sa a vzájomne si pomôcť. Je však lepšie porozprávať sa o tom vopred a vedieť, či sú s tým v poriadku obe strany. Predsa len, každý môže mať iné očakávania alebo návyky, ktoré si priniesol z domova, či odpozoroval od svojich rodičov. 

4. Domov

Vybrať si miesto, kde budete spoločne žiť, je jedným z najväčších rozhodnutí, pretože ovplyvňuje každú oblasť vášho života – kariéru, vzťahy, deti. Je dôležité, aby ste svoju predstavu o domove prediskutovali s partnerom ešte pred uzavretím manželstva. Kde sa chcete usadiť? Aký veľký musí byť dom a koľko má mať izieb? Zvládnete to aj finančne? V prípade pracovnej ponuky v inom meste či krajine by už vopred položenou otázkou malo byť tiež to, či bude vaša rodina ochotná presťahovať sa. Hovorte o týchto veciach.

5. Návyky

Každý má nejaké dobré a niektoré horšie návyky, niekedy priam až zlozvyky. Predtým, ako si niekoho vezmete, je potrebné o nich vedieť a rozhodnúť sa, či ste obaja v poriadku s väčšinou z nich alebo či si na to budete vedieť zvyknúť. Len tak zistíte, či spolu dokážete stráviť zvyšok života.

- - Inzercia - -