Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Japonsko je otvorené turistom. Prečo ich pricháza málo?

august 09, 2022 - 16:00
Letu 2022 dominujú skôr príbehy o cestovných nešťastiach, preplnenosti hlavných destinácií a letísk a život ohrozujúcich horúčavách v Európe. Pokles turizmu však pocítilo aj vzdialené Japonsko.
Foto: 
CNN Travel

Napriek tomu v Ázii, kde sa mnohé krajiny znovu otvárajú postupnejším spôsobom – s menším počtom zrušení letov alebo hororových príbehov o stratenej batožine – sa turisti vracajú pomaly. To je obzvlášť zarážajúce v Japonsku, ktoré sa v júni 2022 znovu otvorilo s veľkou fanfárou, práve včas na vrchol cestovnej sezóny. Medzi 10. júnom a 10. júlom privítala krajina podľa údajov japonskej agentúry pre imigračné služby asi 1 500 turistov, ktorí trávili voľný čas. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019 pred pandémiou je to pokles o 95 %. Čo teda spôsobuje nepomer? A prečo sa cestujúci tak pomaly vracajú do historicky obľúbenej destinácie?

Hoci je Japonsko opäť prístupné, krajina v súčasnosti povoľuje dovolenkovým turistom prísť len v organizovaných skupinách a nie ako jednotlivci. Pre mnohých na Západe, ktorí uprednostňujú spontánnosť a nechcú nasledovať striktný itinerár, bola táto otázka prelomová. „Nepotrebujeme byť s opatrovateľkou,“ hovorí Melissa Musiker, odborníčka na styk s verejnosťou z New Yorku, ktorá predtým pravidelne cestovala do Japonska.

(Zdroj: CNN Travel)

Ak chcete krajinu predsa len navštíviť, pred plánovaním choďte na stráku mzv.sk, kde máte aktuálne informácie o vstupe zo Slovenska. Podľa stránky je dočasne prerušený bezvízový režim do odvolania. S výnimkou účelu individuálnej turistiky je možné požiadať o udelenie víz. Prichádzajúci do Japonska sa preukážu negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín. Ministerstvo zdravotníctva Japonska žiada prichádzajúce osoby do Japonska sa pred príchodom zaregistrovať na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva.

(mzv.sk)

- - Inzercia - -