Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Objavte Lučivnú, nájdete zdroj pohody a zdravia

júl 19, 2022 - 12:02
Na južnom svahu Vysokých Tatier, len necelých pätnásť minút od našej azda najvyhľadávanejšej dovolenkovej destinácie – Štrbského Plesa, sa nachádzajú Kúpele Lučivná, „utopené“ v zeleni vysokých smrekov, presýtené vôňou lesa.
Foto: 

Počas našich ciest z jedného kraja Slovenska na druhý sme Lučivnú viackrát navštívili a vždy sa tu radi pristavíme. Lučivná sa stala jedným z našich najobľúbenejších miest, kam sa vždy radi vraciame.

Lučivná

Kúpele, ktoré sú prioritne zamerané na liečbu detí s netuberkulóznymi ochoreniami horných dýchacích ciest, ako je napríklad astma, ale aj rôzne alergie, určite ocenia aj dospelí a predovšetkým rodiny s deťmi. Práve na tomto mieste môžu vaše ratolesti prežiť tie najkrajšie a najrozprávkovejšie prázdniny a odniesť si z nich mimoriadne cenný bonus – energiu a zdravie.

Vyhľadávané už za monarchie

Lučivná nepatrí k nijakým nováčikom na ozdravno – rekreačnej mape nášho kúpeľníctva. Pozitívne účinky krištáľovo čistého horského vzduchu na ľudské zdravie vedeli oceniť už aj naši predkovia v devätnástom storočí.

areal-1.png

Foto: 
Ramon Leško

Potenciál tohto jedinečného nádherného miesta veľmi správne odhadol statkár z Lučivnej Donáth IV. Várady Szakmáry, ktorý sa práve tu, pri potôčiku Rakovec rozhodol  v roku 1872 postaviť prvé kúpeľné domy. Tým úplne prvým bol liečebný dom Neptún, ku ktorému pribudli vilky Tereza, Zora či Nezábudka. Ich pôsobivú secesnú architektúru si môžete vychutnať počas nekonečných prechádzok takmer 50-hektárovým lesným parkom, poprepletaným starostlivo udržiavanými lesnými cestičkami či chodníčkami. Kúpele za stopäťdesiat rokov existencie prešli viacerými metamorfózami a samozrejme, že sa prispôsobovali potrebám doby.

ram_2834.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Už pár rokov po ich vzniku, v roku 1885, si odborná, lekárska verejnosť všimla ich jedinečnú klímu, ktorá mimoriadne prospievala zdraviu, nielenže ho upevňovala, ale aj navracala a tak bolo toto rekreačné stredisko zaradené do siete liečebných ústavov. Slúžili predovšetkým malým pacientom, trpiacim tuberkulózou, ktorá bola ešte do polovice minulého storočia skutočným strašiakom. Od roku 1964 sa ale preorientovali na pacientov, trpiacich chronickými ochoreniami dýchacích ciest a tí sa tu liečia aj v súčasnosti.

Family resorts

Z prekrásneho prostredia, doslova na dohľad od našich veľhôr, sa však môžu tešiť aj deti, ktoré sem nepriviedla diagnóza, ale túžba prežiť čo najkrajšie prázdniny.

ram_2944.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pre rodiny s deťmi je ako stvorený Family resort, ktorý vybavením a komfortom spĺňa aj tie najnáročnejšie kritériá v tomto segmente. Môžete tu spolu so svojimi ratolesťami stráviť tie najkrajšie dni a týždne a odniesť si dojmy, kvôli ktorým sa sem budete neustále vracať.

ram_2854.jpg

Foto: 
Ramon Leško

V areáli kúpeľov nájdete nielen nekonečné možnosti dlhých prechádzok s lákavými odpočívadlami, ale aj mnohé atrakcie, k dispozícii je ich viac ako 50, ktoré ocenia najmä deti. Z bohatej ponuky si určite  každý dokáže vybrať to pravé pre seba. Nájdete tu vonkajšie ihriská vybavené vyhľadávanými atrakciami, ako sú rôzne šmykľavky, preliezačky či hojdacie siete, trampolíny, detskú lanovku, futbalové či tenisové ihriská a podobne. V lete je k dispozícii vonkajší bazén, v zime zas detská lanovka.

Prirodzene, že vo Family Resorte mysleli aj na dospelých. Nájdete tu dokonalú ponuku wellness, športových ihrísk, ale aj amfiteáter s letným kinom, návšteva ktorého má stále v sebe kus romantiky. K dispozícii je požičovňa bicyklov pre veľkých aj malých a okolie zas ponúka mimoriadne atraktívne možnosti cyklotúr.

Nemusíte sa báť ani svalovej horúčky po náročnejšom fyzickom výkone. Vaše telo dokonale zrelaxuje v jednej zo štyroch sáun, klasickej, parnej, bylinkovej či infrasaune, poprípade v hydromasážnej vani a samozrejme pri rôznych masážach. 

ram_2933.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ako doma...

Nielen areál naplní všetky očakávania, ale aj ubytovacie zariadenia v rezorte sú naozaj komfortné a mimoriadne príjemné. K dispozícii sú moderne a funkčne zariadené izby, ale aj rodinné apartmány v celkovo ôsmich liečebných domoch.

V celom areáli kúpeľov, ktorý je monitorovaný bezpečnostným kamerovým systémom, s vylúčením dopravy je bezplatné WiFi pripojenie na internet a všetky relaxačné aktivity, pomôcky a vybavenie sú zadarmo. Kúpele dýchajú rodinnou atmosférou a sú naozaj dokonalou oázou pokoja a jedinečnej relaxácie tak pre malých, ako aj veľkých.

ram_2886.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Prirodzene, k úplnej spokojnosti patrí aj dobrá kuchyňa. V kúpeľoch Lučivná si prídu na svoje aj tí najväčší gurmáni. V reštaurácii Gurmánsky dom varia pre vás kuchári, ktorí sú skutočnými majstrami nielen receptov slovenskej kuchyne, ale pripravia vám aj špeciality inšpirované zahraničnými kuchyňami.

ram_2914.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Ak teda ešte stále rozmýšľate nad dovolenkovou destináciou, ktorá by sa premenila na príjemnú prázdninovú skúsenosť pre celú vašu rodinu, určite navštívte tieto kúpele ležiace v tesnej blízkosti Vysokých Tatier. Objavíte jeden z najidylickejších kútov Slovenska a nájdete v ňom zdroj fyzického zdravia a psychickej pohody. 

- - Inzercia - -