Dnes je sobota, 20.august 2022, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Tip na program: Zdravé popoludnie 30.6.2022, 14.00 Hviezdoslavovo námestie

jún 29, 2022 - 10:03
Stále premýšľate nad tým, ako stráviť príjemný posledný deň školského roka? My to už vieme. Pripravili sme pre vás skvelé podujatie Zdravé popoludnie, kde si „to svoje“ nájde každý člen rodiny. Podujatie sa koná pod záštitou starostky Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Ing. arch. Zuzany Aufrichtovej a v spolupráci so Starým Mestom, odbornou garantkou je MUDr. Janka Zálešáková, predsedníčka asociácie slovenských kúpeľov.
Foto: 
archív

Ak ešte stále váhate, program hovorí sám za seba.

program.jpg

Tip na program: Zdravé popoludnie 30.6.2022, 14.00 Hviezdoslavovo námestie
Foto: 
archív

Začíname už o 14.00 na Hviezdoslavovom námestí, kde „vypukne“ rozdávanie odmien za dobré vysvedčenie. Deti si tiež môžu vyrobiť pohľadnicu  a v stánku Svetielko nádeje dokonca vlastný odznak. Čaká nás celý rad súťaží pre deti a dospelých,  maľovanie na tvár. Atmosféru bude spríjemňovať  tanečná škola Petra Modrovského Dansovia.

Pozor, na mieste bude aj stánok Všeobecnej zdravotnej poisťovne, kde si na prístroji In body každý môže dať odmerať tlak, hmotnosť, stav svalov, tukov, cholesterolu a cukor.  Celý deň budú prebiehať súťaže o knihy z vydavateľstva Ikar, , o spotrebiče do domácnosti, ale aj o kúpeľné a relaxačné pobyty. Maškrtné jazýčky poteší spoločnosť Tescoma, ktorá vie, že medzi letné osvieženie patria aj nanuky. Dobrý a dokonca zdravý nanuk si môžete urobiť aj samy. Spoločnosť Tescoma má v svojej ponuke tvorítka na nanuky. Tvorítko môžete vyhrať aj vy. Pre milovníkov zvierat je pripravená súťaž o rodinné vstupy do bratislavskej zoologickej záhrady. Ďalšie cenné a krásne darčeky pre vás a vaše ratolesti pripravili spoločnosti HYZA – slovenský výrobca a dodávateľ kvalitného kuracieho mäsa na náš trh, Cukríky Haribo a Spoločenské hry.

Súťažiť sa bude aj v stánku OZ Liga proti rakovine. Naši najmenší  môžu vyhrať prekvapenie v podobe mini letného osvieženia pre deti od "Arthur Gelato", ktorý má zaručene recept na jednu z najzdravších a najchutnejších zmrzlín vobec (bez konzervantov, éčiek, alergénov, s minimom cukru, dokonca aj bez cukru, sorbety s viac ako 90% ovocnej zložky).

Popoludnie spríjemní hudbou Silvia Victoria Regia od 15.00 a nebude chýbať ani zdravé cvičenie. Jednou z najúčinnejších prevencií proti rôznym chorobám je pohyb. Terapeutka a osobná inštruktorka Zora Konde bude precvičovať cviky nielen na zdravý chrbát. Dámy počas celého podujatia môžu skrášliť vizážistky z kozmetickej spoločnosti Oriflame.

Prezentáciou nás obohatí aj piešťanské centrum ADELI. Výkon v škole, schopnosť sústrediť sa, súvisí so zrelosťou Centrálnej nervovej sústavy. V tých najvážnejších prípadoch je porucha CNS príčinou detskej mozgovej obrny a práve tu robí ADELI veľkú službu.

Mnohí z vás sa stretli aj s osteoporózou –  ochorenie kostí, ktoré sa prejavuje úbytkom kostnej hmoty, rednutím kostí. To má za následok zvýšenú krehkosť a lámavosť kostí). O prevencii, ale aj liečbe nám porozpráva primárka  Reumatologicko-rehabilitačného centra v Hlohovci  Elena Ďurišová.

Nestačí mať len krásnu pleť, ale aj pekné zdravé zuby. Zorica Nemcová  vám prostredníctvom videa vysvetlí, ak osa starať o svoj chrup a aká dôležitá je prevencia. 

Jedným z partnerov tohto podujatia je Káva Veronia. O tom, či je káva prospešná pre naše zdravie, v akých množstvách ju piť nám porozpráva  kardiochirurg Prof. MUDr. Viliam Fischer CSc. Mimochodom, kávu môžete ochutnať v stánku Coffee Veronia.

Každý z nás pozná stav, kedy sa cítime uštvane.  Ako si nenechať ťažké časy prerásť cez hlavu, o tom nám porozpráva  psychiatrička Slovenskej psychiatrickej spoločnosti SLS doc. MUDr. Ľubomíra Izáková, PhD. Po ťažkej téme príde na rad trošku zábavy. Ako sa zabávajú petržalskí seniori- to nám porozpráva Ruženka Borzová  vedúca senior klubu v Petržalke a názorne ukáže seniorsky spevácky súbor Petržalská Melódia. Ako a kde sa združujú seniori, aké problémy riešia a hlavne aké aktivity pripravujú, o tom nám porozpráva Valéria Pokorná z  Jednoty dôchodcov.

S blížiacim sa záverom podujatia príde na rad aj na súťaže o pobyty v Residence hotel na Donovaloch či v Šport hotel Donovaly.

O prevencii onkologických ochorení, ale aj o pandémii, či opičích kiahňach nám porozpráva dvojnásobná docentka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Eliška Kubíková.

Príďte sa s nami stráviť nezabudnuteľné Zdravé popoludnie.

- - Inzercia - -