Dnes je sobota, 20.august 2022, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako sa odráža spojenie dvoch rozdielnych kultúr v každodennom živote?

jún 28, 2022 - 08:00
Naše slovenské dievčiny nemali veľa možností svojich partnerov "pretvoriť", keďže ich stretli už vychovaných v inej kultúre. Prvotné očarenie pominulo, s čím sa teraz Janka s Collinom pasujú? Sú naozaj Angličania tak chladní ako sa o nich hovorí?
Foto: 
Archív Jana Hillman

V čom vidíte hlavné kultúrne rozdiely vo vašom spolužití? Keď môžeš porovnať muža zo SVK a tvojho.. 

Mam taky pocit, ze anglicki muzi viacej pomahaju v domacnosti, napriklad moj muz vari aspoň 3x krat za tyzden vari, a sam uprace ci vyperie pradlo bez toho, aby som mu to musela pripomenut.
Čo doceňuješ na jeho správaní? Čo ti naopak ide na nervy? 
Ako som uz spominala, mam taky pocit, ze anglicki muzi sa viacej podieľajú na domacnosti, viacej su samostatni, ale zda sa mi, teda z moje skúsenosti, Angličania menej rozpravaju ako sa naozaj citia a menej su otvoreni, a to mi ide na nervy, ze nie je vzdy uprimny, radšej o tom nehovorí, ked ho nieco trapi. 
Spomenieš si na vtipnú príhodu v súvislosti so spolužitím s mužom zo zahraničia? 
Neviem si spomenut na konkretnu prihodu, len, ze ked nieco zle vyslovim a ma to uplne iny zmysel tak sa nam obcas dobre zabavime.
Ako sa ne/zhodnete vo výchove detí? V čom cítiš rozdiely?
Mam taky pocit, ze Anglicania su viacej chladnejši vo výchove teda teda hlavne 1 rok dietata, viacej sa staraju nech babetko ma svoju izbu a vie zaspať samo, mamy sa chcu skor vratit do "normalu" ako žili pred detmi, aj napriklad malo zien tu dojci a ak tam maximalne do troch mesiacoch. My sme sa nastastie zhodli na vychove deti, hlavne ked deti boli male, manzel ma velmi podporoval dojceni. Teraz, ked su deti starsie mame trochu ine nazory, manzel je prisnejsie a ja skor podporujem pozitivne rodicovstvo, ale snazime sa najst kompromis.

fb_img_1655143608660.jpg

Foto: 
Archív Jana Hillman
Čo má tvoj muž na SVK rád a čomu naopak nerozumie?
Moj muz ma velmi rad ako su Slovaci pohostinni a ako sa staraju o svojich hosťov a samozrejme slovenske jedlo napriklad mojej mamy pecenu kacku s červenou kapustou a zemiakovou knedľou,  napriklad co sa tyka slovenskej gastronomie nerozumie preco mame vzdy ako predjedlo polievku. 
Čomu si ho zo slovenskej nátury/kultúry/gastra naučila?
Moj muz robi najlepsie langose ;-) Teda to nie je prilis typicke slovenske jedlo, ale velmi mu chutili na kúpalisku tak sa ich naucil robit ;-)

- - Inzercia - -