Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásna na cestách

jún 07, 2022 - 16:00
V dokonalom svete by sme všetci dovolenkovali s kaderníkom a vizážistkou, aby sme vyzerali sviežo na každom obrázku zavesenom na sociálne siete. Fakt, že nemáte profesionálny tím, však neznamená, že by ste sa mali cítiť menejcenná a svoje dovolenkové zábery skrývať. Ale aby sme ostali nohami na zemi, najdôležitejšie zo všetkého je, aby ste sa aj na cestách cítili krásne a vo svojej koži. Tajomstvom, ako to dosiahnuť je starostlivé plánovanie.
Foto: 
shutterstock

Buďte prichystaná v oblasti produktov

Mať tie správne kozmetické produkty je prvým krokom k tomu, aby ste sa na cestách cítili dobre. Ale útek do drogérie na poslednú chvíľu ráno, keď potrebujete chytiť svoj let, je návodom, ako s istotou na niečo zabudnúť. Spravte si špeciálnu škatuľku alebo nádobu na vzorky, ktoré zbierate počas roka, aby ste mali veľa možností, z ktorých si môžete vybrať, keď sa chystáte cestovať. Väčšina drogérií či lekární ponúka nielen úžasnú selekciu obľúbených značiek, ktorá je vhodná na cestovanie, ale sú tiež veľmi štedrí s bezplatnými vzorkami, ak sa spýtate predajcu. Dobrým tipom je tiež na cestách zužitkovať kozmetiku, ktorú ste dostali darom, ale bežne ju nepoužívate. Skrátka, ak sa vám neosvedčí, nebude vám ľúto nechať ju na mieste vášho pobytu.

Vyhnite sa batožinovej kríze

Buďte obzvlášť opatrné pri fľašiach a baleniach, ktoré sa môžu ľahko rozliať alebo rozbiť vo vašej taške. Vyhnite sa nepríjemnej situácii umiestnením plastového obalu na otvor a jeho zaistením v samostatných vreckách na zips. Alternatívne ušetrite miesto a zabaľte si svojich najcennejších pomocníkov do krabičky na tabletky alebo puzdra na kontaktné šošovky. Ľahko tam nalejete BB krém s UV faktorom, korektor alebo krémovú lícenku či rúž. A ruku na srdce, to je tak či tak všetko, čo počas cesty využijete.

Baľte múdro

Keď si poslednýkrát pred cestou kontrolujete batožinu, pribaľte si aj malú toaletnú súpravu s make-upom a nevyhnutnou starostlivosťou o pleť, ktorú musíte mať v príručnej batožine pre prípad, že letecká spoločnosť stratí vaše kufre alebo zmeškáte nadväzujúci let. Nezabudnite tam dať aj jedny čisté nohavičky. Zabaľte si najmä zjednodušenú verziu kozmetických produktov, ktoré bežne používate. Tip ako na to - rýchlo si premyslite, akú kozmetiku by ste zvolili, keby ste meškali do práce, no chceli by ste vyzerať reprezentatívne. To sú presne tie produkty, ktoré patria do vašej pohotovostnej taštičky krásy.

Hydratujte svoju pleť

Suchý vzduch v lietadlách a klimatizovaných dopravných prostriedkoch notoricky vyčerpáva všetku vlhkosť z vašej pokožky, takže sa musíte uistiť, že počas ciest pijete vodu- vy aj vaša pleť. Hoci to môže vyznievať paradoxne, vyhnite sa zvlhčovaniu pokožky pomocou hydratačného spreja na vodnej báze- keď je vzduch suchý, priťahuje vodu. Preto, keď si nastriekate pokožku vodným sprejom, vzduch spolu s ňou vyparí aj vodu z vrstiev vašej pokožky. Namiesto toho skúste masku, ktorá sa nevyparuje, alebo nejaký skvelý hydratačný krém. Po aplikácii masky tak z lietadla či vlaku vystúpite ešte krajšia, ako ste nastupovali.

Skroťte svoju hrivu

Vlasy na cestách sú kapitolou samou o sebe, najmä pre tie z nás, ktorým bol nadelený „výbuch“ vhodný len na zviazanie do prísneho drdola. Ak je vašim problémom elektrizovanie vlasov, skúste antistatické papieriky, ktoré dostanete kúpiť v drogériách- sú potiahnuté voskovou pomádou, ktorá zanechá vaše vlasy neuveriteľne jemné a odstráni nežiadanú rozlietanosť. Je to menej chaotické, ako zaobchádzanie so sérom či krémom na vlasy – a ľahšie vkĺznu do kozmetickej tašky. Takéto obrúsky sú neoceniteľné najmä ak smerujete do tropického vlhkého podnebia. Lepšie okamžité osvieženie si ani nevieme predstaviť.

Rozmaznávajte sa aj na cestách

Rôzne súpravy dostupné od mnohých značiek sú doslova záchranou. Väčšinou obsahujú malé balenie odličovacieho oleja alebo mlieka, čistiaci gél alebo tonikum, hydratačný krém a hĺbkovú hydratačnú nočnú masku. Elegantné balenie je nielen kompaktné, ale pomáha predchádzať akémukoľvek rozliatiu alebo rozbitiu, ktoré by sa dostalo na zvyšok vašich produktov. Keďže je ponuka široká, spravte si malý prieskum a siahnite po takom balíčku, ktorý splní vaše požiadavky vo všetkom. Ak taký neexistuje, jednoducho si ho vyrobte preliatím vašich produktov do malých nerozbitných fľaštičiek, ktoré sú tiež dostupné v drogériách.

Maškrťte s rozumom

Dlhé lety a cesty s obmedzeným jedálnym lístkom môžu viesť k nezdravému jedlu, ktoré možno ani nechcete jesť – a to môže spôsobiť vážne škody na vašej pokožke aj nálade. Majte poruke veľa zdravých pochutín, ako je horká čokoláda, oriešky a sušené ovocie, aby ste obmedzili chuť do jedla a zároveň prijali cenné živiny. Tiež so sebou noste fľašu na vodu a vždy, keď bude možnosť, napríklad na letisku, dopĺňajte si ju z fontánok na pitnú vodu. Nielen že ušetríte na vreckovom, ale tiež odľahčíte prírodu od nákupu ďalšieho zbytočného plastu a budete mať pod kontrolou príjem tekutín, ktorý je na cestách obzvlášť dôležitý.

Stavte na viacúčelové produkty

Pre rýchle doladenie pred príjazdom do cieľa sa držte krémovejších mejkapových receptúr, s ktorými sa ľahšie pracuje aj pri slabom osvetlení toaliet v lietadle či. Vyskúšajte napríklad všestrannú tyčinku, ktorú môžete použiť na pery, líca aj oči. Bonus: na nanášanie nevyžaduje štetec – stačí naniesť prstami a rozotrieť.

Urobte si peeling

Ihneď po príchode do vytúženej destinácie použite jemný peeling na tvár, aby ste z povrchu pokožky odstránili suché kožné bunky, ktoré sa nahromadili počas cestovania. Opláchnite ju a naneste sérum na uzamknutie vlhkosti a rozjasnenie mdlej pokožky. Ak ste prišli počas dňa nezabudnite aj na dôležitý UV faktor!

Veríme, že si to užijete a vďaka našim radám bude už balenie radosťou.

How to Pack Makeup + Toiletries in ONE BAG | Travel Hacks for the Minimalist

- - Inzercia - -