Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Odpustite, ale nezabudnite. 4 veci, za ktoré by ste si mali odpustiť práve teraz

máj 31, 2022 - 10:00
Náš život je plný vzostupov a pádov. Sú chvíle, keď sme na seba takí pyšní, že to máme chuť vykričať do celého sveta, a naopak sú chvíle, na ktoré sa snažíme každý jeden deň zabudnúť. Odpustiť si a ísť ďalej. Lenže niekedy nás naša vlastná minulosť drží tak pevne, že sa nám to jednoducho nedarí.
Foto: 
shutterstock

Minulosť je niečo, čo už nemôžeme ovplyvniť.  Je dávno za nami a už ju nezmeníme, musíme ju iba prijať. Môžeme sa pobiť o to, čo bolo povedané a urobené, ale to, že sa to už udialo je jednoducho fakt. 

Odpustite si, že ešte stále myslíte na svojho bývalého partnera

 Je to totiž prirodzené. Pravdepodobne ste s ním zažili niekoľko z vašich najkrajších a najlepších chvíľ v živote. Smúťte, koľko potrebujete. Keď príde ten čas, ktorý určite príde, budete na seba možno nahnevaní, koľko času ste „premrhali“ smútením. Necíťte sa hlúpo. Ste ľudská bytosť, ktorá potrebuje plakať rovnako, ako sa tešiť. 

Odpustite si chyby, ktoré ste urobili 

Každý ich urobil. Dostali nás tam, kde sme dnes. Bez nich by sme to neboli my. Nútia nás učiť sa a posúvať sa vpred. Prijmite to, že ste to jednoducho pokazili. Pády patria k nášmu životu, ako čokoľvek iné. 

Odpustite si čas, keď ste nenašli odvahu 

Nemali ste dostatok odvahy postaviť sa sami za seba. Vstať z postele. Urobiť zmenu. Nenašli ste dostatok odvahy byť len sám so sebou. Nechať niekoho odísť. Život je ťažký. Nenájsť odvahu je úplne v poriadku. 

Odpustite si, že ste nedokázali povedať „nie“ 

Podstatné je, že teraz to už viete. Život je príliš krátky na to, aby ste robili veci, ktoré nechcete, s ľuďmi, ktorých nemáte radi. Povedzte nie a neľutujte sa. Je normálne, že vás každý nebude mať rád a s každým nebudete priatelia. 

- - Inzercia - -