Dnes je sobota, 20.august 2022, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Máte všetko, ale napriek tomu sa necítite šťastní? Tieto 3 tipy vám môžu pomôcť

máj 21, 2022 - 08:30
Šťastie sa neodvíja od nášho majetku, a veľakrát ani od nášho zdravotného stavu či milostných vzťahov. Okolie a sociálne siete majú tendenciu nám diktovať, kedy, kde a ako sa budeme cítiť šťastní. Miesto nášho okolia by sme sa mali zamerať na naše vnútro a na veci, ktoré by sme mali zmeniť. Jedine sami v sebe môžeme nájsť skutočné šťastie.
Foto: 
shutterstock

Ak hľadáte spôsoby, ako byť šťastný, prestaňte dávať externým zdrojom silu kontrolovať vaše šťastie a začnite preberať zodpovednosť za vytváranie šťastia sami.

Nájdite činnosť, ktorá vás naozaj baví 

Čím skôr, tým lepšie. Síce to znie príliš jednoducho, ale funguje to. Nájdite si koníček, ktorý budete robiť skutočne radi. Práca a rodina nám síce zoberú väčšinu času, no nemusia nám úplne ovládnuť každý jeden deň.  Je dôležité nájsť si čas aj sám na seba a na to, čo vás naozaj napĺňa. Oddýchnete si a zlepší vám to náladu. 

Nemyslite negatívne 

Klišé, ktoré ste už určite počuli. Možno aj dnes. Myslieť pozitívne je ale naozaj základ toho, ako dosiahnuť pocit šťastia. Negatívne myslenie vás môže veľmi zaťažovať. Často si neuvedomujeme, že  šťastie začína u nás samých. Ľahko sa to hovorí, ale myslieť pozitívne je o niečo ťažšie než ostať negatívny. Začať môžeme napríklad tým, že za každou negatívnou myšlienkou pomyslíme na niečo pozitívne. Keď si vieme nájsť čas na záporné myšlienky, určite nás napadne aj niečo dobré, a zároveň nám to môže pomôcť objaviť naše šťastné „ja“. 

Relaxujte 

Nikto neurobí za vás to, čo neurobíte pre seba vy. Nikto nie je zodpovedný za vaše šťastie. Ani partner, ani rodič, ani najlepšia kamarátka. Nehľadajme šťastie v niekom.  Doprajte si dostatočnú starostlivosť a relax v podobe, akú máte najradšej. Kúpeľ so sviečkami, starostlivosť o pleť alebo zaslúžená sauna. Vaše telo si to zaslúži. Oddýchnuté telo a myseľ sú s istotou šťastnejšie.

- - Inzercia - -