Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Toxické frázy, ktorým by ste sa vo vzťahu mali vyhnúť. Dokážu ho totiž zničiť za pár sekúnd

máj 18, 2022 - 08:30
Slová nám nedokážu spôsobiť ujmu na fyzickom zdraví, no zato majú obrovskú silu. Niekedy sú omnoho bolestivejšie ako facka a ich účinky sú dlhodobé až trvácne. V hneve a frustrácii dokážeme povedať slová, ktoré nemyslíme v skutočnosti vážne. Hoci rýchlo zabudneme, prečo sme sa pohádali, niektoré vypovedané slová dokážu nalomiť dôveru a intimitu v našom vzťahu už navždy.
Foto: 
shutterstock

Ak to tak cítiš, mali by sme sa rozísť 

Podobné slová môžu odznieť v zápale hádky, a ten, kto ich hovorí, sa v skutočnosti nechce rozísť. Prejavuje frustráciu z neschopnosti vyriešiť daný konflikt. Možno je zranený, cíti sa opustený alebo bojuje s tým, že chce byť pri partnerovi či partnerke bližšie. Každopádne táto fráza môže narušiť dôveru a stať sa dôvodom na rozchod. 

Nenávidím ťa 

„Už ťa viac nemilujem.“ Slová, ktoré z úst milovanej osoby pôsobia šokujúco. Prvé stotiny sekúnd sa vám môže zastaviť myseľ a rozmýšľate, či to dotyčný myslí naozaj vážne alebo to povedal len z hnevu. Aj keď sa vám to nezdá, tieto slová z vás môžu urobiť emočnú trosku vo chvíli ich vyslovenia a veľmi rýchlo viesť k rozchodu. 

No jasné, že by si to muž/žena myslel 

„Drž sa ženských záležitostí“ či „Toto je mužská práca“. Rozdiely v myslení často spôsobujú konflikty. Nikdy ale v hádke nie je vhodným argumentom zovšeobecňovanie názorov, či myšlienok na základe nášho pohlavia. Môže sa to partnera dotknúť viac, ako si myslíte. 

Si ako tvoj otec/mama 

Hoci máte so svojimi rodičmi dobrý vzťah, urazí vás, keď to partner nemyslí v dobrom slova zmysle. Urazí totiž tak vás aj vašich rodičov. Veľa partnerov si to o svojich polovičkách myslia, ale nikdy to nevyslovia v dobrej nálade nahlas. Je oveľa vhodnejšie riešiť skutočný problém než bezvýznamne narážať či urážať našich blízkych. 

- - Inzercia - -