Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Jorge González: Slováci by mohli byť sebavedomejší

máj 09, 2022 - 14:00
Je neprehliadnuteľnou osobnosťou. Srdcia divákov si získal nielen extravaganciou či profesionálnymi poznámkami pravého kubánskeho tanečníka, ale aj vrúcnym vzťahom k našej domovine. Porotca Let’s Dance Jorge González, ktorý vďaka štipendiu vyštudoval odbor ochrana a tvorba životného prostredia – nukleárna ekológia na Univerzite Komenského v Bratislave, nám prezradil, čo si na Slovákoch skutočne cení.
Foto: 
TV Markíza

Slovensko pre Vás nie je nové, v minulosti ste tu žili. Všimli ste si nejaké rozdiely medzi vašim časom u nás predtým a teraz?

Samozrejme, rozdiely sú pozorovateľné. Predovšetkým, mladá generácia je otvorenejšia  a zvedavá- už nie sú takí konzervatívni, ako boli ľudia v minulosti. Ale niektoré veci sa našťastie nezmenili- ako skromnosť a pohostinnosť. Myslím si, že to posledné je zakorenené hlboko v slovenskej mentalite.

Mali ste šancu zažiť Let’s Dance aj v Nemecku. Aké to bolo, ak by ste ho porovnali s rovnakou šou na Slovensku?

Obe sú úžasné, haló, bavíme sa predsa o Let´s Dance (úsmev). V Nemecku šou vysielame už pätnásť rokov za sebou. Čo rok, to nový ročník. Veď ja osobne som v porote už 10 rokov. Posledný ročník Let's Dance na Slovensku sa konal pred pár rokmi. V úplne prvej epizóde tu som cítil veľmi silnú energiu a silu na parkete. A práve to na šou tu skutočne milujem. Myslím si, že to súvisí so skvelým obsadením a motiváciou každého, kto sa na projekte podieľa. Skutočne si cením, že môžem byť súčasťou. Je pre mňa cťou, že môžem pracovať na projekte práve tu na Slovensku, kde sa vlastne celá moja európska cesta začala. Teraz som naspäť doma.

Pochádzate z Kuby, ale trvalý domov ste našli v Nemecku. Chýba Vám Váš pôvodný domov? Čo konkrétne?

Veľa cestujem. Každé miesto na svete má niečo svoje, atraktívne. Čo mám rád na Nemcoch alebo Nemecku je ich korektnosť voči práci a presnosť. Samozrejme, čo mi chýba a čo Nemci prirodzene nemajú, je karibský temperament a "plameň". Je to súčasť mojej identity. A samozrejme mi chýba aj slnko a more.  

Čo by ste si želali, aby sa Slováci naučili- niečo čo nemajú prirodzene? A naopak, čo si na Slovákoch ceníte?

Podľa môjho názoru by Slováci mohli byť sebavedomejší, mnoho ľudí je veľmi skromných. Ale samozrejme, skromnosť, ktorou oplývajú ľudia si cením, rovnako ako vrúcnu pohostinnosť. Je to čosi ako ich nátura.

Aký je najviac sexy tanec?

Všetky latinsko-americké tance majú sexepíl, lebo pri nich musíte narábať bokmi a tancovať veľmi blízko partnera. Napríklad zmyselná Rumba alebo ohnivá Salsa fungujú iba na základe akejsi sexuality.

Ak by jestvoval len jeden tanec, ktorý by sa mal každý naučiť, ktorý by to bol?

Pochádzam z Kuby, zlatko, čo myslíte (smiech)? Salsa! Je to čistá radosť zo života.

Kto z ostatných porotcov je Váš najväčší spojenec? Naopak, s kým sa Vaše názory zvyčajne líšia? Ste s ostatnými dobrý tím?

S Adelou, Tatianou a Jánom mám šťastie, že spolu všetci súzvučíme v jednej veľkej symbióze. Mám pocit, akoby sme s dievčatami boli Charlieho anjeli a Ján bol Charlie (smiech), hoci sme niekedy proti sebe. Ale ja milujem tú hru na dobrého a zlého policajta.

Určite máte zo šou vtipné historky...môžete nám nejaké prezradiť?

Áno, táto je konkrétne o jazyku (smiech). V jednej z prvých epizód som chcel polichotiť súťažiacej. Chcel som povedať "krásna žena, ktorá vie používať svoje krivky". V nemčine je to "Frau mit Kurve". No a namiesto správneho slovíčka som omylom použil práve nemecké "Kurve" ako krivka. Viete si predstaviť, ako sa každý smial.

Vaše kostýmy sú skutočne nápadité a extravagantné. Máte osobného dizajnéra alebo niekoho, kto sa stará o váš finálny vzhľad? Ako to vlastne celé funguje?

Áno, mám svojho osobného dizajnéra, Jodé Bénédiho, ktorý má na starosti moje outfity na šou, eventy a červené koberce. Spolupracujeme aj s mojou osobnou make-up a hair štylistkou na nových štýloch a outfitoch. Často mu dám svoj vhľad, ale keď mu poviem o udalosti a téme, o ktorú sa jedná, vytvorí nápad a ten potom spolu diskutujeme. Väčšinou môžeme ihneď potvrdiť jeho návrh, lebo skutočne vie, čo sa mi páči a tiež, čo mi pristane. Všetko, čo robíme, je kostým presne šitý na mňa. Keď je sfinalizovaný outfit, pokračujeme s Irynou- mojou vlasovou a make-up štylistkou, ktorá finálny look doplní úpravou tváre a vlasov. Obaja sú mojimi blízkymi spolupracovníkmi.

Myslíte si, že tanec a umenie môžu ľuďom pomôcť v súčasnej svetovej situácii? Ako?

Zažívali sme a stále zažívame ťažké časy. Tanec a umenie nedokážu napraviť problémy, ktorým čelíme, ale môžeme ich vnímať ako ventil, ktorý má moc preniesť nás do iného vesmíru. Aspoň na niekoľko hodín. Sme v šoubiznise a napríklad pomocou Let's Dance môžeme priniesť ľuďom lásku a rozptýlenie, aby si aspoň na chvíľu mohli liečiť svoje duše. To je aj dôvod, prečo to robím.

jorge_03.jpg

Jorge González: Slováci by mohli byť sebavedomejší
Foto: 
TV Markíza

- - Inzercia - -