Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 myšlienok, ktoré vo vašom živote sabotujú šťastie

apríl 28, 2022 - 08:30
Možno sa vás už niekto opýtal, akú radu by ste dali vášmu mladšiemu „ja“. Dali by ste si radu, ktorá by mohla vašu minulosť zmeniť? Otázka je, či by to malo nejaký význam. Či nie je jednoducho všetko tak, ako má byť. V každom prípade je oveľa produktívnejšie premýšľať o múdrosti, ktorú si môžeme dať teraz. Naučiť sa byť pozitívnejší.
Foto: 
shutterstock

Moje telo nie je dosť dobré 

Nemôžete vymeniť svoje telo za telo niekoho iného. Tak si to prestaňte želať skrz nenávisť a sebapopieranie. Vaše telo si zaslúži, aby ste ho milovali a zlepšovali tak, ako je vo vašich silách. Nie kvôli sociálnym sieťam ani kvôli opačnému pohlaviu. Kvôli sebe. Očistite ho, vážte si ho, doprajte mu kvalitnú stravu, nechajte ho relaxovať a vezmite ho na výlet. 

Som osamelý 

Ľudia majú večnú predstavu o tom, že láska ich urobí šťastnými, lebo nebudú sami a niekto ich bude milovať miesto nich. Problém je vedieť byť sám so sebou šťastný.  Riešením nie je partner, ale vedieť byť spokojný vo svojej vlastnej spoločnosti. Potom, keď stretnete lásku, nebudete potrebovať, aby vás „zachránila“ či „opravila“, budete si ju len užívať. Cvičte preto samotu. 

Nemám peniaze 

Peniaze dokážu byť skutočný problém. Mnoho vzťahov zažíva problémy a rozpadá sa kvôli zlej finančnej situácii. Nezameriavajte sa tak na množstvo peňazí, ktoré máte a potrebujete, ale na jeho rozumné spravovanie. Niekedy stačí pár minút na to, aby ste prehodnotili svoje výdavky a ušetrili tak celkom slušnú sumu. 

Nič ma v živote nebaví 

Prestaňte stále na niečo čakať. Vyjdite von a hľadajte odpovede sami. Nájdite niečo, čo vás baví skrz čítania kníh, nových kontaktov, cestovania. Nemôžte žiadať svet, aby vám niečo dal. Hľadajte spôsoby, ako sa odvďačiť za to, čo máte a dobrovoľne sa prihlásiť o to, čo chcete. 

Nikdy nezískam to, čo chcem  

Nikdy nič len tak v živote nezískame. Nemôžme sa hrať na večné obete systému. Musíme prísť na to, čo v živote chceme a bojovať o to. Nečakajte na zázrak. Vyjdite prednými dverami a choďte si po to. 

- - Inzercia - -