Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Zuzana Krónerová oslávila sedemdesiatku

apríl 18, 2022 - 14:00
Hoci by to vitálnej herečke málokto tipoval, faktom je, že jedna z najvýraznejších osobností česko-slovenskej divadelnej a filmovej scény včera 17.4. oslávila krásne jubileum.
Foto: 
SITA/Martin Medňanský

Zuzana Krónerová, dcéra jedného z najvýznamnejších slovenských hercov Jozefa Krónera, vyštudovala herectvo na VŠMU v Bratislave. Pôvodne chcela študovať filológiu, ale nakoniec absolvovala štúdium herectva a v roku 1974 nastúpila do Divadla pre deti a mládež v Trnave. V roku 1979 prešla na bratislavskú Novú scénu. Neskôr pôsobila v Slovenskom národnom divadle v Bratislave, hosťovala v pražskom Národnom divadle a jej domovskou scénou je od začiatku 90. rokov bratislavské Divadlo Astorka.

Počas hereckej kariéry stvárnila množstvo divadelných a filmových postáv a je jednou z najvýraznejších hereckých osobností slovenského kultúrneho života. Obsadzovaná je často aj českými režisérmi.

V roku 2001 sa stala držiteľkou Českého leva za vedľajší herecký výkon vo filme Divoké včely. Zuzana Krónerová sa venuje aj spevu, má rada šansón a jazz. Jej hlas je skrátka nezameniteľný a diváka ihneď upúta.

Prajeme všetko najlepšie.

1. Zuzana Kronerová - Show Jana Krause 29. 1. 2020

- - Inzercia - -