Dnes je sobota, 20.august 2022, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Kristína Svarinská: Tancujem ako o život

marec 30, 2022 - 11:30
Kristína je nežná, krásna a vnímavá bytosť. Svoj herecký talent uplatňuje vo filmoch, seriáloch i v dabingu a najnovšie v tanečnej šou po boku Mareka Kliča. Hovorili sme aj o potrebe psychohygieny a to nielen v neľahkých časoch.
Foto: 
Petra Ficová

Stretávame sa na premiére filmu Srdce na dlani a vy pôsobíte veľmi zaneprázdneno. Je to týmto prostredím alebo fungujete takto bežne?

Vo všeobecnosti sa mám dobre, len sa cítim stratená v časopriestore. Dni mi teraz veľmi rýchlo plynú a mám pocit, že je nedeľa a zase len nedeľa. Nemám sa načo sťažovať. Robím veci, ktoré ma bavia, mám prácu, som zdravá a spokojná. Vo svetle aktuálnych udalostí som veľmi šťastný človek.

Ako si spomínate na natáčanie filmu, ktorý je o radostnom prežívaní a sile lásky. Obe sú vôkol nás, len si ich treba zrejme viac všímať.

S tým úplne súhlasím. Točili sme ho v lete a stretla sa tam veľmi príjemná partia ľudí. S. Matúšom Rumlom som už na dvoch filmoch spolupracovala, tak to bolo fajn. S Vladimírom Polívkom sme sa videli prvý krát, ale všetko klaplo tak, ako malo. Film je veľmi láskavý, príjemný a v týchto časoch každému dobre padne. Pre mňa bolo na ňom najviac stresujúce hovoriť po česky. Ono sa to nezdá, my Slováci predpokladáme, že ju vieme, ale nie, nevieme. Správnu gramatiku určite nie. 

Dva roky sme žili v utlmenom režime a zrazu sa začína rozbiehať aj kultúrny svet. Ako to na vás vplýva?

Ja som priebežne pracovala, natočila som dva filmy, v druhej vlne už pracovné príležitosti prišli.  Druhý film, ktorý spomínam sa volá Střídavka, hrám tam po boku Martina Hofmanna a Evy Holubovej. Je o striedavej výchove v rámci rôznych partnerských dvojíc. Samozrejme, že tempo v rámci Let’s Dance je rýchle a práve dnes som premýšľala nad tým, že si nepamätám kedy som mala naposledy takto plné dni. Ráno odídem z domu, vraciam sa večer a medzitým ani nemám čas zájsť na záchod. Je to veľmi zaujímavé.

Ako oddychujete?

S priateľmi, na yogamatke, pri dobrom čaji, jedle, víne alebo filme. A najviac si oddýchnem pri mori. Ale to je teraz sen. 

A čo psychohygiena?

Chodím na terapie, kde sa každý týždeň rozprávam s terapeutkou o všetkom možnom. Pre mňa je  to absolútne mentálne fitko. Tak ako si dokážem ísť fyzicky zacvičiť, to isté sú pre mňa terapie pre hlavu. Myslím si, že je to dobrá cesta a treba o tejto téme hovoriť. V dnešných časoch musíme spracovávať veľmi ťažké informácie a je dôležité, aby ľudia vedeli, že na tie problémy nie sú samy a môžu sa o ne podeliť. Tým pádom sa aj odbremenia. Vždy je tu niekto, kto nám vie pomôcť. Robím naozaj veľa pre svoju psychohygienu, napríklad absolvujem často masáže. Kedže robím veľa s emóciami, tým pádom potrebujem niečo, pri čom môžem vypnúť hlavu.

Vy ste už v jednej tanečnej šou účinkovala, pred dvanástimi rokmi. Aké je Let ’s Dance z vášho pohľadu súťažiacej tanečníčky?

Áno, vtedy som aj vyhrala piate miesto. Let ’s dance je naozaj náročná šou, vedela som, že to tak bude, ale zároveň je to mimoriadne obohacujúca skúsenosť. Mám veľmi intenzívne tréningy, robím niečo, čo som nikdy predtým nerobila, vyšla som zo svojej komfortnej zóny. V niektoých momentoch prekonávam samu seba. A prišla som aj na to, že som veľmi nervózna a netrpezlivá. Obdivujem svojho tanečného partnera Mareka ako to so mnou zvláda, na to, že má 22 rokov, je fakt super. Musí ma zvládať a nemá to jednoduché. Kristína totiž vždy príde v inom nastavení a nikdy nevieme, ako sa to bude vyvíjať. 

Učíte sa teda od seba navzájom. 

Určite áno, on sa pri mne učí extrémnej trpezlivosti. Tak ako som ja netrpezlivá, tak on má silný budhistický a pokojný prístup. Robí mi to veľmi dobre.

Venujete sa aj dabingu?

Áno, dabujem Zendayu v seriáli Eufória. Z toho sa naozaj teším, je to moja srdcová postava. Seriály teraz veľmi netočím, iba takú epizódnu rolu v Druhej šanci. Venujem sa najviac tanečnej šou a po nej sa črtajú príležitosti v Čechách. Teraz jednoducho tancujem o život (smiech).

Na čo sa tešíte v najbližšej dobe?

Ako si niekam odletím, najpravdepodobnejšie k moru a oddýchnem si. Zamilovala som si Tenerife, ale mám rada všetky miesta kde je teplo a more a človek len leží a pozerá na vodu. Viac mi netreba. 

Chodievate k moru s rodinou alebo s priateľom?

Chodím často aj sama. Najdhšie som bola sama tri týždne na Srí Lanke.

Aké to bolo?

Bol to ajurvédsky pobyt, sama som si všetko zorganizovala a potom som tam ležala a oni sa o mňa krásne starali. Východná filozofia mi je oveľa bližšie ako západná. Aj súčasnú situáciu u susedov selektujem, informácie sa k nám dostávajú či chceme alebo nechceme, ale ja som sa rozhodla to nateraz vypnúť. Mám vlastné cesty, ktorými pomáham. Želám nám všetkým veľa dobra a lásky, nič iné nám nepomôže. 

- - Inzercia - -