Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Doprajte si rozjasnenie pomocou masáže tváre a peelingu

marec 27, 2022 - 14:00
Hoci nebolo málo momentov, kedy sme si mysleli, že to nedáme, dočkali sme sa. Prvý jarný deň je tu a sním aj naša misia žiariť. Doslova. Svet potrebuje šťastných ľudí ako soľ. Starostlivosťou o seba prispejeme k vnútornej pohode a tak aj k lepšej nálade, ktorou môžeme pozdvihnúť svoje okolie. Pripravili sme si pre vás pár tipov, ako neprísť o svoju žiaru a ako do jari vkročiť krásna a s úsmevom na tvári.
Foto: 
shutterstock

Masáž tváre pre lenivé

Aby ste si navodili pocit relaxu a pohody, skvelým prostriedkom je masáž tváre. Poskytne nielen uvoľnenie, ale aj rozjasnenie, po ktorom všetky tak túžime. Myslíte si, že musíte byť špeciálne edukovaná, na to, aby ste si pomohli? Vôbec nie, masáž tváre môže byť úplne jednoduchá na to, aby bola účinná.

Napríklad stavte na tento postup:  Končekmi prstov tesne pod ušami jemne masírujte pozdĺž čeľuste. Postupujte krúživými pohybmi ukazovákom a prstenníkom smerom k brade. Opakujte tento pohyb toľkokrát, koľkokrát chcete, kým sa vaša čeľusť nezačne uvoľňovať.

Ak cítite napätie, zamerajte sa na svoje čelo: Masírujte si čelo krúživými pohybmi, posúvajte obe ruky zo stredu čela smerom k spánkom a potom sa vráťte späť do stredu čela. Urobte to niekoľkokrát - pohyb je upokojujúci. Upokojenie čela pomáha uvoľniť stres tela.

Nevynechajte spánky: Krúživým pohybom si vtierajte prsty do spánkov. Pomocou dlaní a končekov prstov si masírujte strany tváre, začnite na brade a pokračujte smerom k čelu. Potom posuňte ruky späť nadol. Zatlačte prstenníky do obočia a prejdite si po obočnicových oblúkoch.

Intenzitu a tlak najlepšie odhadnete sama. Choďte len do takej sily, aká vám bude príjemná. Masáž tváre vám môže prinavrátiť jas a vnútornú pohodu. Ak chcete túto procedúru ešte viac pozdvihnúť, pripravte si k nej domáci peeling.

Ako si pripraviť peeling pre žiarivú pleť doma

Peeling pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky z povrchu vašej pokožky. Pravidelná exfoliácia môže tiež pomôcť zabrániť upchatým pórom a stimulovať produkciu kolagénu. Výsledok? Pevnejšia, hladšia a žiarivejšia pleť, ktorá je menej náchylná na vyrážky. Ak chcete vedieť, čo si na pleť nanášate, jednou z možností môže byť práve domáci peeling na tvár. Ďalším bonusom je, že príprava je rýchla a jednoduchá a pravdepodobne už máte všetky ingrediencie, ktoré potrebujete.

Benefity peelingu:

  • Hladšia pokožka. Peelingy pomáhajú zbaviť sa odumretých kožných buniek, ktoré sa z tela ešte úplne neodstránili. To vám môže pomôcť získať hladšiu, jasnejšiu a rovnomernejšiu pleť.
  • Zlepšená cirkulácia. Stimulácia povrchu vašej pokožky môže zvýšiť prietok krvi, čo zase môže pomôcť vašej pokožke dodať zdravší lesk.
  • Čisté póry. Peeling tváre môže odstrániť odumreté kožné bunky a oleje, ktoré by inak upchali póry a viedli k vyrážkam.
  • Lepšia absorpcia. Odstránením nahromadených odumretých kožných buniek a iných nečistôt je vaša pokožka schopná efektívnejšie absorbovať ďalšie produkty.

Aby ste predišli podráždeniu alebo poškriabaniu pokožky, je nutné použiť jemný peeling s menšími a jemnejšími časticami. Na výber máte napríklad veľmi jemne mleté organické ovsené vločky, škoricu, mletú ryžu či sódu bikarbónu v malých množstvách. Tieto prísady budú fungovať, ak nimi budete pokožku drhnúť alebo trieť. Okrem fyzických exfoliátorov je tu aj možnosť použiť prírodný chemický exfoliátor. Tento typ prísad využíva prírodné chemikálie a enzýmy na odstránenie odumretých kožných buniek a obnovu vašej pokožky. Niektoré typy chemických exfoliačných prísad, ktoré môžete použiť v domácom peelingu tváre, zahŕňajú napríklad mlieko a jogurt (obsahujú kyselinu mliečnu), jablká (obsahujú kyselinu jablčnú), ananás (ide bohatý zdroj vitamínu C a kyseliny citrónovej) a mango (bohatý zdroj vitamínu A).

Domáce peelingy na tvár sú skvelé aj v tom, že zvyčajne nepotrebujú veľa prísad. Pred ich vyrábaním sa uistite, že máte po ruke olej, ktorý umožňuje miešanie a zvlhčovanie (napríklad jojobový, kokosový alebo mandľový olej), mlynček na kávu alebo kuchynský robot, ak používate ovsené vločky, odmerky, misu na miešanie, lyžicu a esenciálne oleje, ak ich chcete použiť tiež. Poslúži vám aj vzduchotesná nádoba, aby ste si mohli peeling uložiť na neskôr.

 

  1. Peeling z ovsených vločiek a jogurtu: Ovos nie je len na raňajky – je aj na starostlivosť o pleť. V skutočnosti možno ovos nájsť v mnohých typoch produktov starostlivosti o pleť. Na týchto produktoch sa zvyčajne uvádza ako „koloidná ovsená kaša“. Podľa výskumu ovsené vločky obsahujú zlúčeniny nazývané fenoly, ktoré majú antioxidačnú aktivitu. Má tiež protizápalové vlastnosti na upokojenie pokožky. Jogurt, ktorý má prirodzenú kyselinu mliečnu, môže pomôcť zlepšiť exfoliáciu, zatiaľ čo jojobový olej môže dodať vlhkosť bez upchávania pórov. Tento peeling funguje dobre pre zmiešanú pleť. Ingrediencie: 2 polievkové lyžice jemne mletého ovsa (ak je to možné bio), 1 polievková lyžica organického čistého gréckeho jogurtu, 1 polievková lyžica jojobového alebo kokosového oleja. Postup: Ovos pomeľte na jemný prášok pomocou mlynčeka na kávu alebo kuchynského robota. Všetky ingrediencie zmiešame v miske. Aplikujte na vyčistenú pleť jemnými kruhmi po dobu asi 30 až 60 sekúnd. Opláchnite peeling z pokožky vlažnou vodou. Zvyšnú zmes nalejte lyžičkou do vzduchotesnej nádoby a uložte do chladničky.
  2. Peeling z medu a ovsa: Med je skvelým doplnkom k peelingu tváre vďaka svojej schopnosti vyrovnávať baktérie na pokožke. To z neho robí účinnú zložku proti akné. Med je prírodný exfoliant aj zvlhčovač. Ingrediencie: 1/4 šálky obyčajného ovsa, neuvareného a jemne mletého, 1/8 šálky surového medu, 1/8 šálky jojobového oleja. Postup: Ovos (vločky) pomeľte na jemný prášok pomocou mlynčeka na kávu alebo kuchynského robota. Med zohrejte na pár sekúnd, aby sa dal ľahšie miešať. Všetky ingrediencie zmiešajte v miske. Aplikujte na pokožku jemnými kruhmi po dobu asi 60 sekúnd. Opláchnite peeling vlažnou vodou. Lyžičkou naneste zvyšok peelingu do vzduchotesnej nádoby a uložte do chladničky.
  3. Jablkový a medový peeling: Tento peeling používa med na výživu a zvlhčenie pokožky. Jablká – ktoré majú prirodzené ovocné kyseliny a enzýmy – tiež exfoliujú. Ovocné kyseliny v kombinácii s antibakteriálnymi vlastnosťami medu z neho robia dobrú voľbu pre mastnú alebo aknóznu pleť. Ingrediencie: 1 zrelé jablko, ošúpané a zbavené kôstok, 1/2 lyžice medu, 1/2 lyžičky jojobového oleja. Postup: Jablko rozmixujte v kuchynskom robote, kým nebude hladké, ale nie tekuté. Med zohrejte na pár sekúnd, aby sa dal ľahšie miešať. Všetky ingrediencie zmiešajte v miske. Aplikujte krúživými pohybmi na tvár po dobu 30 až 60 sekúnd. Nechajte peeling pôsobiť na pokožke 5 minút, aby ste získali ďalšie hydratačné účinky. Opláchnite dočista vlažnou vodou. Zvyšnú zmes nalejte lyžičkou do nádoby a uložte do chladničky.
  4. Peeling z banánov a ovsených vločiek: Ak nie ste fanúšikom používania olejov na tvári, vyskúšajte tento peeling, ktorý namiesto toho používa banán ako základ. Banány obsahujú živiny ako draslík, vitamín C a stopy vitamínu A. Obsahujú tiež oxid kremičitý, minerálny prvok a príbuzný silikónu, ktorý môže pomôcť zvýšiť produkciu kolagénu vo vašej pokožke. Tento peeling je vhodný pre mastnú pleť. Ingrediencie: 1 zrelý banán, 2 polievkové lyžice jemne mletých ​​ovsených vločiek, 1 polievková lyžica gréckeho jogurtu. Postup: Banán rozdrvte vidličkou, kým nebude hladký, ale nie tekutý. Ovos pomeľte v kuchynskom robote na jemný prášok. Všetky ingrediencie zmiešajte v miske. Nanášajte na pokožku krúživými pohybmi po dobu 30 až 60 sekúnd. Peeling dočista opláchnite. Zostávajúcu zmes nalejte lyžičkou do vzduchotesnej nádoby a uložte do chladničky.

Masáž tváre

Facial Massage Routine for Glowing Skin and a Slimmer Face

- - Inzercia - -