Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 vecí, ktorým by ste sa mali vyhnúť na prvom rande

marec 16, 2022 - 10:00
Byť či nebyť...na prvom rande sám sebou? Úprimne povedané, prvé rande je väčšinou jedno veľké predstavenie. Jedným z najnáročnejších problémov je nájsť správnu rovnováhu medzi tým byť sám sebou, ale zároveň trochu aj nebyť. Ak zvládnete prvé rande, môžete byť na ceste k úspešnému vzťahu. Pozrime sa preto na veci, ktorým by ste sa mali s určitosťou vyhnúť.
Foto: 
shutterstock

Nemajte monológ 

Na prvom rande by sme z princípu nemali rozprávať o politike či náboženstve. Taktiež by sme sa mali vyhnúť témam, pri ktorých sa zvyčajne necháme uniesť. Nakoniec v konverzácii budete dominovať a nie diskutovať. Je dobré spomenúť niečo z čoho ste nadšení, ale dajte si pozor, aby sa zapájala aj druhá strana. 

Neurobte z rande spovednicu 

Je prirodzené, že vás dotyčný zaujíma, ale neklaďte mu priveľa otázok bez toho, aby ste na dáku odpovedali aj vy. Nervózne táranie alebo túžba silou mocou zapôsobiť na partnera sú častokrát dôvodom zlyhania. Taktiež by ste sa hneď nemuseli vypytovať na intímne veci a zasahovať do súkromia. Pýtať sa na predchádzajúce vzťahy, dôvody rozchodu, vzťahy v rodine, najmä ak je zjavné, že dotyčný o tom nechce hovoriť. 

Nepredstavujte len svoje ego 

Ak každá vaša veta začína zámenom „ja“, tak je dosť možné, že druhá strana nadobudne pocit, že vás veľmi nezaujíma. Je normálne cítiť sa trochu nesvoj. Prehnané sebavedomie ale môže zhoršiť váš imidž. Povedzte niečo o sebe, ale zároveň dajte najavo, že vás zaujíma aj druhá strana. 

Nesprávajte sa ako milostný maniak 

Prvé rande by malo byť otvorené. Bližšie sa spoznáte a uvidíte, či sa vám potencionálny partner zapáči. Nevyvíjajte nátlak, nepýtajte sa, kedy partner prestane používať Tinder, či sa zajtra opäť stretnete. Prestaňte sa správať, ako keby ste desať rokov sami. Aj keď ste. Nerobí to dobrý dojem. 

Nepoučujte a nekritizujte 

Je dobré, že ste sa rozhodli žiť zdravo, cvičiť alebo jesť výhradne vegánsku stravu. Keď však na prvom rande začnete niekoho poučovať o tom, že by to tak mal robiť tiež alebo ho kritizovať, môže sa zľaknúť. Ži a nechaj žiť. Najlepší je aj tak osobný príklad, nie hodinová prednáška o neekologickosti červeného mäsa. 

- - Inzercia - -