Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

5 základných typov postavy a čo im pristane

február 17, 2022 - 12:00
Milé dámy, rozhodli sme sa vrátiť k téme, ktorá bola diskutovaná už mnohokrát, ale aj napriek tomu ostáva stále aktuálna- ako sa obliecť s ohľadom na špecifický typ postavy. V tomto článku sa budeme venovať všeobecným radám a v budúcnosti sa zameriame aj na konkrétne príležitosti. Teraz už len vezmite do ruky krajčírsky meter a ideme na to.
Foto: 
shutterstock

Hruška- horná polovica tela je spravidla útlejšia a pýšite sa dominantnými bokmi, zadkom a stehnami. Máte tak ideálnu postavu na nosenie áčkových sukní, vzorovaných topov, volánov, veľkých rukávov či odhalených ramien. Vaša snaha by mala viesť k pritiahnutiu pozornosti na vrchnú časť tela a pritom citlivé narábanie so zónou okolo bokov a stehien.

Jablko- prsia, pás a boky majú približne rovnaké miery. Preto by vaša snaha mala viesť k vyšpecifikovaniu pása, to znamená, že by u vás mohli fungovať opasky, rovnako aj vzory spôsobujúce predĺženie postavy ako zvislé pruhy, ďalej nohavice rozširujúce sa k dolnej časti, ako aj véčkové výstrihy, ktoré tiež pridávajú na dĺžke a symetrii.

Obdĺžnik- možno vás vždy trápilo, že vaša postava pôsobila chlapčensky, ale je načase to zmeniť. Vedeli ste, že tento typ je, čo sa obliekania týka, vlastne najjednoduchší a pristane mu takmer všetko? Ak však chcete podtrhnúť ženskosť, stavte na topy s definovaným pásom, detailami ako volány či hlbší výstrih na chrbte a tiež vám polichotia nohavice háremového štýlu, ktoré zvýrazňujú boky a zadok.

Obrátený trojuholník- tým, že ste obdarená v oblasti pŕs a ramien, chcete sa zamerať na symetriu v spodnej časti tela. Ide vlastne o postavu, ktorá je protipólom k hruške. Polichotia vám nohavice alebo sukne so vzorom či detailmi, áčkové sukne a rozšírené nohavice. Rovnako vám neuškodia ani už spomínané véčkové výstrihy, ktoré má symetria rada.

Presýpacie hodiny- ideál ženskosti- boky a prsia v približne rovnakom obvode a pás užší. Ak ste majiteľkou tohto typu postavy, ďakujte genetike. Femme fatal z vás spravia zavinovacie šaty, véčkové výstrihy, predĺžené saká či ceruzkové sukne. Nehanbite sa vystaviť váš pás na obdiv.

Veríme, že vám základná teória obliekania sa vzhľadom na typ postavy uľahčí rána stojac pred šatníkom a dodá odvahu, neskĺznuť do sivého priemeru. Smelo do toho!

- - Inzercia - -