Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Krásna aj na Valentína

február 14, 2022 - 12:00
Každá z nás chce vyzerať čo najlepšie a na Valentína, sviatok, ktorý je celý o láske a romantike, ešte viac ako zvyčajne. Či už sa chystáte stráviť deň vonku s priateľmi, stolovať pri sviečkach so svojou drahou polovičkou, pri víne s kamarátkou rozoberať lásky z mladosti, alebo si len sama spravíte čas pre seba, so správnym outfitom, štýlom mejkapu a účesom sa budete cítiť neodolateľne!
Foto: 
shutterstock

Oblečenie

Ako prvé si premyslite, čo je vhodné pre vaše plány. Zúžite tak výber a predtým ako vyrazíte ušetríte kopu času stráveného pozeraním do skrine. Ak sa napríklad chystáte na príjemnú večeru, možno by ste sa mali rozhodnúť pre luxusnejšie oblečenie ako v prípade, že si len plánujete pozrieť romantickú komédiu s priateľmi. Nie je na škodu pozrieť si predpoveď počasia, aby ste sa uistili, že sa budete cítitiť pohodlne a príťažlivo, nech už sú vaše plány akékoľvek.

Vyberte si farebnú schému, s ktorou chcete na Valentína narábať. Prijmite tento sviatok naplno a oblečte sa do typických valentínskych farieb, ako sú odtiene ružovej alebo červenej. Experimentujte- vyskúšajte klasický vzhľad, otestujte aj luxusnejší s dlhými karmínovými šatami alebo sa zabavte s nenápadným ružovým svetrom a džínsami. Alternatívne si vytvorte  monochromatický outfit, ako sú červenavé tóny od hlavy po päty, aby ste dosiahli trendový valentínsky vzhľad. Skúste napríklad žiarivo červenú sukňu s bordovočerveným topom a topánkami. Ak chcete sviatok poňať jemnejšie, oblečte si len jednu typickú valentínsku farbu, napríklad ružové šaty s čiernymi lodičkami alebo červené topánky s neutrálnym outfitom. 

Môžete tiež staviť na klasicky romantický outfit. Pri nákupe na Valentína hľadajte romantické prvky a detaily, ako sú naberané rukávy, čipka alebo iné detaily plné lásky. Ak sa skutočne neviete jednoduché zimné biele šaty alebo naopak klasické malé čierne šaty sú skvelou voľbou pre takmer každú príležitosť.

dizajn_bez_nazvu113.png

Krásna aj na Valentína
Foto: 
shutterstock

Make up

Vytvorte jemné dymové líčenie. Pre dokonalý romantický vzhľad na Valentína použite sivú ceruzku na oči a obkreslite líniu horných mihalníc. Pridajte svetlosivý alebo zemitý hnedý očný tieň na očné viečka, aby ste vytvorili jemnejší dymový efekt. Naopak pre dramatickejší vzhľad použite očnú linku na kreslenie pozdĺž línie spodných rias.

Vyskúšajte bledoružovú lícenku, aby vaše líčka boli romanticky ružové. Ak chcete urobiť jemný dojem so svojím valentínskym make-upom, naneste lícenku v bledoružovej farbe vhodnej na dovolenku a spárujte ju s ľahkým rozjasňovačom, aby ste pridali jemnú lesk.

Buďte odvážne s jasne červeným alebo ružovým rúžom. Jasne červené a sýto ružové rúže sú v dnešnej dobe v móde, takže na trhu je veľa možností, z ktorých si môžete vybrať. Postupujte tak, že si najprv vyberte správny odtieň rúžu pre váš tón pleti. Potom si pery olemujte ceruzkou na pery a vyplňte výraznou červenou alebo ružovou farbou. Aby ste to neprehnali, použite na zvyšok tváre prirodzenejšie tóny make-upu.

Ak sa na to cítite, experimentujte s netradičnými farbami a odtieňmi. Zatiaľ čo typické valentínske farby, ako je červená a ružová, sú vždy skvelými možnosťami, podobné farby, ako napríklad odtiene fialovej a oranžovej, sú o niečo jemnejšie, ale stále vhodné na tento sviatok. Vyskúšajte levanduľový očný tieň, koralový rúž alebo jemný broskyňový očný tieň pre neočakávaný, ale stále romantický vzhľad.

Vlasy

Rovnako ako pri oblečení a make upe, aj pri vlasoch je dôležité zamerať sa na koncept, ktorým sa chcete vydať. Ak máte dlhé vlasy, pokúste sa ich rozpustiť  a okrášliť s na dotyk s voľnými, vyčesanými vlnami. Na natáčanie vlasov použite kulmu, nechajte krátko pôsobiť teplo, aby boli kučery uvoľnené. Nechajte vlasy niekoľko minút vychladnúť, potom pomocou kefy na vlasy raz prečešte kučery, aby ste vytvorili voľné plážové vlny. Aj keď to môže chvíľu trvať, vaše vlasy budú vyzerať jednoducho šik a budú príjemné aj na dotyk.

Možno patríte medzi ženy, ktoré rozpustené vlasy neznesú. V takom prípade skúste drdol na zvýraznenie kontúr tváre. Keď si na Valentína upravíte vlasy do drdola, vlasy sa vás nebudú dotýkať a váš outfit a mejkap sa tak dostanú do centra pozornosti. Spravte si čistý a šik uhladený drdol pre elegantnejší a sofistikovanejší vzhľad alebo skúste drdol na boku alebo strapatý drdol pre uvoľnenejší vzhľad.

Ak ste nositeľkou kratšieho strihu, doplňte účes čelenkou. Deň svätého Valentína je ideálnym sviatkom na zábavu s vlasovými doplnkami. Vyberte si temne romantický štýl s jednoduchou čiernou čelenkou alebo vyskúšajte trendovú kvetinovú potlač pre dievčenský vzhľad. Aby ste nevyzerali príliš detsky, vytiahnite niekoľko prameňov vlasov spod čelenky.

U mužov zaručene zabodujete, keď si vlasy zapletiete do vrkoča. Zapletanie vlasov je možno najjednoduchší spôsob, ako získať okamžite romantický účes. Či už si zvolíte voľný bočný, rybí alebo klasický francúzsky vrkoč, vaše vlasy budú vyzerať neuveriteľne a krásne.

Tak ako dámy? Máte už svoj štýl na dnes vybratý?

- - Inzercia - -