Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

O necelé dva mesiace máme prvý jarný deň- tieto ošetrenia si doprajte ešte v zime

január 28, 2022 - 14:00
Všetky chceme byť krásne, to je fakt. Dopyt po kráse zvyšuje aj nástup letnej či plesovej sezóny, svadby a iné životné míľniky. Niektoré z nás riešia svoj výzor impulzívne, veď príležitosť robí zlodeja, iné plánujú. A práve tými by sme sa mohli inšpirovať. Existuje totiž viacero ošetrení, ktoré je lepšie absolvovať v chladnom počasí. A výsledky budete žať presne vtedy, keď to bude potrebné. Napokon, ako sa vraví- pripraveným patrí svet.
Foto: 
shutterstock

Zamyslite sa už dnes nad časťou tela, ktorá si zaslúži vašu pozornosť a skúste si naplánovať ošetrenia tak, aby s prvými jarnými lúčmi nebolo neskoro.

Odstránenie materských znamienok

Materské znamienka nie sú len estetickou záležitosťou. Tí, čo ich majú na exponovaných miestach, prípadne častiach tela namáhaných otieraním oblečenia (a veru málokto nemá žiadne) by mali dbať na pravidelné kontroly kožným lekárom, nakoľko pri ich neželanom bujnení môže ísť o závažný zdravotný problém. Ideálne je, ak poznáte svoje telo a tiež svoje materské znamienka. Tak pre vás nebude problém identifikovať akúkoľvek zmenu, a veru každá si zaslúži kontrolu. Ak vlastníte také, ktoré vám vyslovene vadí, naplánujte si jeho odstránenie čo najskôr, lebo slnko sa s odstraňovaním veľmi nekamaráti. Všetky znamienka, ktoré vám počas rokov pribudli a chcete sa ich zbaviť, chirurgicky alebo laserovo, by mali byť eliminované v zime a v jeseni. Od apríla do konca septembra sa už takéto zákroky neodporúčajú, nakoľko by slnko mohlo komplikovať hojenie rán alebo meniť pigmentáciu kože, na mieste, kde sa zákrok uskutočnil. Ranám a ich hojeniu neprospieva ani voda, pot a fyzická aktivita, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou teplých dní.

dizajn_bez_nazvu99.png

O necelé dva mesiace máme prvý jarný deň- tieto ošetrenia si doprajte ešte v zime
Foto: 
shutterstock

Lekárska kozmetika

Ak chodievate na pravidelné hĺbkové čistenia pleti, určite ste sa stretli s tým, že vám kozmetička po ošetrení odporúča alebo priamo nanesie vysoký ochranný faktor, ktorý je potrebné používať aj niekoľko dní po návšteve kozmetického salóna, a to dokonca aj vtedy, ak je zamračené. Dôvodom je opäť neželaná pigmentácia kože a náchylnosť na alergické reakcie. Ak vám bola pleť ošetrená laserom alebo chemickým pílingom,  nie je dobré vystavovať sa slnku, nakoľko by sa mohli dostaviť neželané alergické reakcie a namiesto krásky by ste sa mohli zmeniť skôr na škaredé káčatko. Preto, ak máte záujem o hĺbkové čistenie s použitím laserov, aplikáciou sér hlboko pod kožu alebo chemického pílingu, poprípade o anti-ageingové ošetrenia, nezabudnite si termín rezervovať už teraz. Skúsená profesionálka v salóne vám bude vedieť odporučiť, ktoré procedúry sú vhodné v zime, a ktoré, väčšinou ľahšie, znesú aj leto.

dizajn_bez_nazvu100.png

O necelé dva mesiace máme prvý jarný deň- tieto ošetrenia si doprajte ešte v zime
Foto: 
shutterstock

Plastická chirurgia, výplne a permanentný make-up

Žijeme v dobe, keď sa ženy konečne prestávajú hanbiť za to, keď prírode trochu pomôžu zákrokmi plastickej chirurgie. Ak si ešte nie ste istá, či do toho ísť alebo nie, uistite sa, že sa s odborníkom stretnete na konzultáciu čo najskôr. Vysvetlí vám plusy a mínusy vami vybraného zákroku a tiež predbežnú dobu liečenia. Ak pôjde o vyslovene chirurgickú záležitosť, ako napríklad lifting tváre alebo úprava očných viečok, bude potrebné eliminovať pobyt na slnku ako aj vysoké teploty ovzdušia. Pri výplniach môže hrať opäť dôležitú rolu slnko, ktoré má sčasti na svedomí vrásky, ktorých sa práve chceme zbaviť. Permanentný make-up, napríklad tetovanie obočia, je zas citlivý na vodu a prílišné vystavovanie sa tejto tekutine, môže rýchlo zmariť želaný efekt. Toto všetko je problematickejšie eliminovať v lete, preto sa pustite do ošetrení svojej krásy už teraz.

Sauna, horúce zábaly a masáže lávovými kameňmi

Ruku na srdce, komu by sa chcelo potiť sa v saune, ak aj vonku máme viac ako tridsať stupňov? Sauna poskytuje telu a koži obrovské množstvo benefitov, ale v horúcom počasí to proste nie je ono. Okrem toho, ďalšie prehriatie navyše môže spôsobiť výskyt rozšírených cievok, ktoré na kráse nepridajú nikomu. Rovnako je to s masážami horúcimi lávovými kameňmi alebo rašelinovými zábalmi zahrievajúcimi telo. Užite si ich v chladnom počasí, vtedy prinesú skutočne želaný efekt a ulahodia telu aj duši.

Už viete, čo si doprajte?

- - Inzercia - -