Dnes je štvrtok, 30.jún 2022, meniny má: Melánia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Poznáme víťazku súťaže hľadá sa najkrajšia torta

január 25, 2022 - 18:03
Slovenské ženy sú nielen krásne a šarmantné, ale ohurujú aj cukrárskym umením. Srdečné ruky gazdín vytvorili dizajnové torty s profesionálnym výsledkom. Súťaž prebehla v spojení s rezkou folklórnou hudbou a o to veselšie sa dámam pri kreáciách pracovalo.
Foto: 
Ivan Medveď

Podujatie, ktoré pre vás každoročne pripravuje časopis Praktická Slovenka sa opäť stretlo s veľkým záujmom. Svojou troškou k tomu prispela aj prehliadka tradičných zákuskov vystupujúcich folkloristov, ale aj ich umelecká vsuvka. Hlavnú myšlienku súťaže Hľadá sa najkrajšia torta vysvetlila organizátorka súťaže Mária Reháková: „Vo vydavateľstve Star Production vyzdvihujeme mimoriadne ženy, cez najstabilnejšiu anketu Slovenka roka predstavujeme plejádu žien významných vo svojom odbore. Najfascinujúcejšie na nich je, ako vedia prepojiť pracovnú realizáciu s vedením domácnosti, tú totiž rieši každá jedna z nás. Buďme všetci hrdí na naše krásne a múdre slovenské ženy. Som rada, že práve dnes sme sa nimi opäť obklopili.“ 

Hľadáme najkrajšiu tortu 2022

Autor: 
Tomáš Hanzlík

dscf0743.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

V súťaži Hľadáme najkrajšiu tortu si tento rok zmerali sily finalistky: Mimi ŠramováMonika Mesíková, Eva Kolláriková, Lenka Schwammel, Ľubica Kočálková, Dominika Ďubeková, Alexandra Stanková, Katarína Novotová a Lucia Piterka. Tie mali po dobu dvoch hodín priestor na dozdobenie pripravených korpusov podľa vlastnej kreativity a gastronomických zručností. A treba povedať, že s touto úlohou sa popasovali naozaj výborne, mnohé z dám skončili pred uplynutím časového limitu. Téma bola ľubovoľná, čo otvorilo dvere fantázií našich cukrárok. 

dscf1070.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Tento rok sme sa prepojili s folklórnymi súbormi z projektu Slovenský deň kroja. Folklórny súbor Očovanz Očovej, Detský folklórny súbor Matičiarik a folklórny spevák Jozef Mak spolu s Eleonórou Vančíkovou Kapasnou nás potešili chytľavými tancami, piesňami a dodali podujatiu úžasnú atmosféru.

dscf1126.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

dscf0763.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

dscf0640.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Účinkujúci sa veľmi páčili aj Oldřichovi Holišovi zo spoločnosti Coffee Veronia, partnerovi projektu: “Radi sa zúčastňujeme kvalitných projektov a ako predseda slovenskej živnostenskej komory som rád, keď sa ženy, aj muži stávajú novými živnostníkmi a cukrármi. Teší ma, keď sa ľudia posúvajú dopredu. V spojení s hudbou je tu veselo a vidím, že sa všetci cítia naozaj príjemne.“ 

dscf0662.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Do poroty, ktorá tento rok rozhodovala o víťazke, zasadli: šéfkuchár Peter Varga, teoretik a historik umenia Ľuboslav Moza, akademický maliar Daniel Bidelnica, Andrej Ondráš zo Slovenských cukrovarov, pedagogička zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Edita Pappová, Anežka Kvietková zo súkromnej SOŠ hotelovej na Pionierskej, Helena Petrášová, cukrárka a Oldřich Holiš z Coffee Veronia. 

dscf1118.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Ochutnávali sme tradičné koláče z regiónov folkloristov z receptov, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Novozámocké rezy, medvedie labky, fánky, krapne, najlepšie to vyjadril Jozef Mak: „Čo nezje nás, zjeme my.“ Zaujímavosťou sú rozdielne názvy rovnakých koláčov podľa regiónu.

dscf0723.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

To už sme sa blížili do finále, kedy porota rozhodla o víťazke Kataríne Novotovej z Cífera, druhé miesto patrilo Alexandre Stankovej z Nových Zámkov a na treťom mieste sa umiestnila Lucia Piterka z Bratislavy. 

dscf0963.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

dscf0960.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

dscf0962.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Podujatím nás sprevádzali moderátor Michal Bartek a Katarína Hanzelová. 

Na snímke je folklorista Jozef Mak.

dscf0727.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Ďakujeme obchodným partnerom projektu súťaže Hľadá sa najkrajšia tortaspoločnosť Tescoma, Slovenské cukrovary v zastúpení Andrej Ondráš, vydavateľstvo Ikar, spoločnosť Dr. Oetker, spoločnosť Veronia Coffee v zastúpení konateľ  Oldřich Holiš a spoločnosť Orava. Víťazky a hostia obdržali balíčky produktov od spoločnosti Dr. Oetker, knihy receptov z vydavateľstva Ikar a pomocníkov do domácnosti zo spoločnosti Orava.

dscf0607.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

dscf0613.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

dscf0611.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Najkrajšia torta 2022

Autor: 
-

V mene celej redakcie ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemne strávený spoločný čas

- - Inzercia - -