Dnes je štvrtok, 30.jún 2022, meniny má: Melánia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

6 ranných návykov, ktoré vám zmenia deň

január 24, 2022 - 08:30
Mnohí z nás ranné rutiny vedúce k nášmu zdravšiemu „ja“ podceňujú. Ráno predsa robí deň. A hoci sa to nezdá, aj maličkosti môžu ovplyvniť to, ako sa počas dňa budete cítiť. Osvojte si pár jednoduchých tipov, ktoré vás naštartujú ešte pred desiatou!
Foto: 
shutterstock

Vypite po prebudení pohár čistej vody 

Kľudne pridajte citrónovú šťavu alebo jablčný ocot. Takýto skromný kokteil dokonale naštartuje váš metabolizmus. Rozprúdi tráviaci systém, ktorý počas dňa bude fungovať efektívnejšie. Jablčný ocot zároveň vyrovnáva hladinu cukru v krvi a znižuje cholesterol. 

Nekontrolujte hneď po prebudení svoj telefón 

Zlozvyk, ktorý v dnešnej dobe trápi nejedného z nás. Zobudíte sa, a prvé čo urobíte je, že pozriete na obrazovku. Skontrolujete sociálne siete a emaily. Skúste otvoriť oči, prebrať sa, zacvičiť, vypiť kávu a až potom opäť vpadnúť do online sveta. Po dlhšom čase zbadáte účinky. 

Raňajkujte 

Zhon a ranný stres nám občas nedoprajú prípravu a vychutnanie si raňajok. Stále platí, že je to základné jedlo dňa. To najmä z neho čerpáme energiu po zvyšok dňa. 

Buďte vďační 

Usmejte sa na seba do zrkadla. Uvedomte si, že ste opäť mali možnosť zobudiť sa. Poďakujte za nové ráno, za nové možnosti, za vaše zdravie. Hoci si to často neuvedomujeme, nie všetci ho majú. Každý svoju vďaku môže dať najavo iným spôsobom. 5 minútová meditácia, úsmev či zamyslenie. 10 hlbokých nádychov a výdychov vám môže pomôcť viac, ako si myslíte. 

Vyberte si jednu podstatnú vec, ktorú chcete v daný deň spraviť 

Povinnosti sa plnia ľahšie, keď si stanovíte presný čas, kedy ich musíte urobiť. Pri rannej káve si stanovte jednu najdôležitejšiu vec, ktorú chcete počas dňa stihnúť. Pokiaľ je to možné, uistite sa, že ju začnete riešiť ako prvú. 

Pustite si obľúbenú skladbu 

Účinky hudby na náš organizmus sú dávno známa vec. Častokrát nám vedia do veľkej miery ovplyvniť emócie, nálady a myšlienky. Ak je práve vaša obľúbená pieseň to, čo vás nakopne tým správnym smerom, tak s ňou určite začnite deň. 

- - Inzercia - -