Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Jana Kirschner oslavuje narodeniny, uhádnete koľké?

december 29, 2021 - 09:29
Naša žienka domáca už dlhodobo žije v Londýne, kde vychováva svoje dve dcéry, Yolanu a Matildu. Práve dnes oslavuje narodeniny a v rozhovore prezradila ako implementuje slovenské vianočné zvyky do anglickej domácnosti.
Foto: 

Janka Kirschner oslavuje 43 rokov! Ako si poradila s najkrajšími sviatkami v roku? "Pamätám si, že moja mama so starou mamou boli v kuchyni naozaj celý deň, od skorého rána. Snažím sa niektoré slovenské zvyky ponechať, aby si to moje deti odniesli ďalej. Môj otec nahral na starý magneťák zvonček a zatiaľ čo my sme večerali, zvonček začal uprostred večere zvoniť. My sme netušili kto to zvoní. Až do pomerne vysokého veku som nevedela, kto robí tieto kúzla." prezradila v rozhovore pre SRo.

"Napriek tomu, že naše Vianoce boli jednoduché, boli vždy čarovné. Ešte sa nám vždy niečo pokazilo, práčka, vysávač.. V Martine sa dalo spoľahnúť na biele Vianoce, vyrábali sme vlastné klziská. V Londýne je sneh skôr výnimkou ako pravidlom. Niekedy mi v tom konzume, ktorý ma obklopuje chýbajú práve tie naše pravé Vianoce. V Británií sa oslavuje 25. decembra ráno, a tento rok sme strávili krásne Vianoce na Slovensku, pretože naše deti nutne potrebovali slovenských starých rodičov a sneh." Tento rok speváčkino prianie naozaj vyšlo.

Janke želáme všetko najlepšie a tešíme sa na nové piesne z jej pera

- - Inzercia - -