Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako prežiť sám Vianoce

december 10, 2021 - 09:00
Samota nie je osamelosť. Môžete byť na najkrajšom mieste na svete, obklopený množstvom ľudí a predsa samy. Naplnený pocit z Vianoc si však viete dopriať aj pomocou vďačnosti za všetko, čo ste dokázali, podporte to stíšením a pokorou.
Foto: 
shutterstock

Dnešný svet nám ukazuje, že nie sme jeho pánmi, ako sme si možno navrávali, ale práve ten vytúžený a nadobudnutý pokoj v duši je niečo, čo nám môže pomôcť. A ten vám žiadna spoločnosť nezabezpečí. Ako na to?

  • Zmierte sa s tým, čo bolo. Minulosť nezmeníte a budúcnosť netušíte. Žijeme tu a teraz a to najlepšie, čo pre seba môžete spraviť je uvedomenie si prítomného okamihu. Zhlboka dýchajte a nasajte všetku tú krásu. To, že žijete, je už zázrak sám o sebe. 
  • Udržiavajte s ľuďmi dobré vzťahy. Sú základom všetkého a to veru nie je žiadne klišé. Bez nich sa ďalej nepohnete a chvíle porozumenia sú na nezaplatenie. Aj keď by mali byť iba cez telefón.
  • Nehodnoťte zbytočne. Tento rok je mimoriadne náročný, pandémia preveruje najmä medziľudské vzťahy a dáva zabrať všetkým navôkol. Nemáte odkiaľ vedieť čo človek pri vás prežíva, akú má životnú situáciu, tak niekedy je naozaj prospešné sklopiť uši a nepresadzovať si za každú cenu svoje. 
  • Všímajte si to dobré okolo vás. Svet je stále plný krás, dobrých ľudí a skutkov. 
  • Spravte si radosť. Čímkoľvek, akokoľvek, nemusíte ulahodiť nikomu inému, len sebe. Využite to!
  • Môžete si objednať sushi, zapnúť si film, ktorý nemá s vianočnou tematikou naozaj nič spoločné a vypiť bez výčitiek fľašu vína. Tento večer je len váš. Len si potom vypnite telefón, aby vás nechytila prípadná potreba zdieľania.
  • Odíďte niekam ďaleko, kde ste vždy chceli ísť. Nemusí to byť vychýrená prímorská destinácia, stačí aj chotár v rodnej dedine, jednoducho choďte na miesto, kde sa cítite dobre.
  • Uvedomte si, že nie je čoho sa báť. Nemusíte riešiť výčitky, ktoré máte voči sebe za to, v akej situácií ste sa ocitli. Nemajte potrebu poznať odpoveď na všetko. Ono sa to všetko totiž udeje v pravý čas. Uvoľnite sa a dovoľte si byť v bezpečí. 
  • Spravte si štedrovečerný rituál pri ktorom odovzdáte starosti a pochybnosti niekam ďaleko a začnete rozvíjať cnosti. Určite ich máte dosť. Pokoj a mier zaplaví vašu dušu a vy začnete prežívať radosť. A tá je nadovšetko. 

- - Inzercia - -