Dnes je piatok, 28.január 2022, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Reakcie politikov na planovaný lockdown

november 22, 2021 - 14:20
Po premiérovi Eduardovi Hegerovi pripustili možnosť lockdownu na tri týždne aj ďalší politici. Venovať by sa mu mala aj koaličná rada.
Foto: 
red

"Žiadam lockdown na tri týždne pre všetkých. Ak sa zavedie čím skôr, Vianoce už môžeme stihnúť bez prísnych opatrení," povedal minister zdravotníctva Lengvarský. Pôjde o prvé kolo lockdownu, ak by nezbral, môže potom pokračovať, dodal.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) nechce hazardovať so životmi zaočkovaných či nezaočkovaných, preto sa intenzívne zaoberá možnosťou trojtýždňového lockdownu pre všetkých obyvateľov, ako to navrhuje Ministerstvo zdravotníctva SR a konzílium odborníkov. V tlačovej správe o tom informovala Ľubica Janíková, hovorkyňa predsedu vlády.

Pre Hegera je názor odborníkov v tomto období kľúčový a uvedomuje si, že túto situáciu je nutné riešiť okamžite aj preto, aby mala verejnosť pokojnejšie Vianoce a opatrenia sa mohli neskôr uvoľňovať s ohľadom na blížiacu sa sezónu v cestovnom ruchu.

Podľa predsedu parlamentu a šéfa hnutia Sme rodina Borisa Kollára by lockdown mohol začať čím skôr, „hneď zajtra“. Trvať by mal 20 dní ako v Rakúsku, uviedla TA3.

„Zavedenie tvrdého lockdownu je naďalej témou. Momentálne sú opatrenia nastavené tak, ako to bolo dohodnuté minulý týždeň, a je dôležité, aby si ľudia uvedomili, že toto nie je len o tom, ako rozhodne vláda alebo konzílium odborníkov, ale o nás všetkých. Je to spoločná zodpovednosť,“ zdôraznil Mikulec pre TASR.

Strana Hlas-SD by za istých podmienok s celoslovenským lockdownom súhlasila. „Ak sa vláda nad nejakou formou lockdownu rozhodne, musí tak urobiť jedine vtedy, ak predstaví slovenskej verejnosti zásadné ekonomické opatrenia, ktoré majú pomôcť prežiť ťažko skúšaným ľuďom,“ povedal Pellegrini, ktorý žiada vládu, aby konečne zverejnila odškodňovací zákon.

Ako píše TREND, podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga dodal, že vzhľadom na pandemickú situáciu sú všetky možnosti na stole. Upozornil, že ak nepristúpime k ráznym opatreniam, skolabujú nemocnice. „Verím, že dnes popoludní zvíťazí odvaha a prijmeme opatrenia, ktoré musia byť prijaté," dodal.

- - Inzercia - -