Dnes je štvrtok, 27.január 2022, meniny má: Bohuš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

5 vecí, ktoré sa vám stanú, ak ste príliš dlho single

november 17, 2021 - 08:00
Niekedy si večer ľahneme do postele a nemá nás kto objať. Spomíname na to, aké príjemné je byť vo vzťahu. Dať si ku koncu dňa pohár vína a podeliť sa s partnerom o všetky strasti. Prvé dni po náročnom rozchode nevieme ticho a samotu vystáť a robíme všetko preto, aby sme sa jej zbavili. Prejdú však mesiace a my si na tento stav zvykneme. Dokonca tak, že už sa nám do nového vzťahu nechce.
Foto: 
shutterstock

Zvyknete si byť sami

Mnohí z nás sa s rozchodom vyrovnávajú tým, že hneď vhupnú do nového vzťahu. Akéhokoľvek. Možno je lepším riešením ostať na určitý čas sami. Venovať sa sebe a svojim záľubám, prípadne ich objaviť. Utriediť si myšlienky a nájsť v živote iný zmysel ako partnera.  Začať si viac vážiť samých seba. Často sa však stáva, že sa objaví šanca na nový nádejný vzťah a vy ho odmietnete. Vyhovuje vám viac ostať večer samým doma pri obľúbenom seriály. Nechce sa vám začínať niečo, čo viete ako skončí. Ste spokojní aj sami. 

Prestanete veriť na lásku

Ak ste však sami už veľmi dlhý čas, začnete si myslieť, že budete sami navždy. Začnete byť na lásku a nové vzťahy zatrpknutí. Aj keď sa objaví pre vás niekto dokonalý, nedáte mu šancu, lebo už si seba vo vzťahu neviete ani nechcete predstaviť. Priveľa myšlienok vám bráni byť spontánnymi a oceniť daný okamih. Dlhá doba, počas ktorej ste osamote vás brzdí na jednom mieste. Niekedy za pokus nič nedáte, a ak to nevyjde, deka a seriál sú vždy k dispozícii. 

Ľudia sa začnú do vás starať 

Ľudí paradoxne niekedy viac zaujíma cudzí milostný život ako ten ich. Alebo vás len majú radi a myslia si, že by ste boli s vysnívanou polovičkou šťastnejší. Rady ako si nájsť partnera prichádzajú zrazu z každej strany. Nie vždy to ostane len pri overených radách, niekedy to známi či rodina zoberú do vlastných rúk. Dohodia vám niekoho, kto sa k vám podľa nich perfektne hodí. 

Začnete byť zatrpknutí 

Bozkávajúci pár v autobuse vám pripadá nechutný. Nad romantickými filmami len neveriacky zakrútite hlavou, ak si omylom nejaké zapnete. Radšej dáte prednosť futuristickému trileru. Na nových priateľov svojich známych sa pozeráte skepticky. Všetkých príslušníkov opačného pohlavia začnete hádzať do jedného vreca a pripisovať im kolektívnu vinu za váš single život. 

Zanedbávate sa 

Už niekoľko mesiacov neriešite, či vám ladí spodný a vrchný diel spodnej bielizne. Pokojne skombinujete čipkovanú béžovú podprsenku s modrými nohavičkami alebo čipku odložíte celkom bokom. Nemáte chuť cvičiť a o depilácii ani nepremýšľate. Nezabúdajte, že vyzerať dobre chcete najmä kvôli sebe, nie kvôli partnerovi. 

 

- - Inzercia - -