Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dokonalá dokonalosť

november 14, 2021 - 21:05
Spojenie kolekcie víťazky projektu Nové tváre módnej scény 2021 Juliány Brnákovej a najtenšieho 5G telefónu Motorola nevzniklo náhodou. Módna návrhárka i telefón Motorola edge 20 majú v sebe mimoriadne veľkú dávku kreativity, cit pre detaily i snahu o udržateľnosť. Opäť tak dokumentujú, že móda a technológie sa navzájom dopĺňajú.
Foto: 
Andrej Hrušovský

Kolekcia – The chance, s ktorou Juliána vyhrala projekt NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY 2021, dáva doslova šancu textilnému odpadu, ktorý by sa ďalej v odevnom priestore nepoužil. Odpad je získaný priamo z výrobného prostredia, sú to rôzne odstrižky látok, odpadové kúsky nití, odrezky z ponožiek. Modely sú vytvorené z materiálov, ktoré vznikli priamo z odpadu. Dá sa tu hovoriť o zero waste tvorbe, keďže kolekcia nielenže odpad spracováva, ale tiež už ďalší neprodukuje. Ukazuje, ako by sa takýto nepotrebný textilný odpad mohol ďalej využiť v rôznych oblastiach odevného a textilného odvetvia, aby tak dochádzalo k jeho recyklácii. Modely obsahujú veľký podiel ručnej práce a techník.

photohruso-74.jpg

Foto: 
Andrej Hrušovský

Prepojenie Julianinej kolekcie s novinkou Motorola edge 20 nevzniklo náhodou. Značka Motorola bola aj tento rok partnerom projektu, ktorý hľadá a podporuje mladé talenty v oblasti módy a dizajnu. Víťazka tak získala ako jednu z cien aj dizajnovú novinku - najtenší Motorola 5G telefón - edge 20. Práve on sa stal doplnkom k jej skvelej víťaznej kolekcií.

photohruso-201_resize.jpg

Foto: 
Andrej Hrušovský

photohruso-222_resize.jpg

Foto: 
Andrej Hrušovský

Foto:
Andrej Hrušovský
Modelky:
Šárka Bobotová / Heriett Models
Hana Ďuricová / Heriett Models
Produkcia:
Michal Bartek
Priestor:
Tower 5 Bratislava
Telefón:
Motorola edge 20

- - Inzercia - -