Dnes je piatok, 28.január 2022, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

(Ne)Výhody online randenia. Je naozaj pre každého ?

október 19, 2021 - 08:00
Aj láska a jej vnímanie sa časom mení a každá generácia ju prežíva trochu inak. V súčasnosti sa všetko pomaly presúva do online priestoru, a ani milostné vzťahy nie sú výnimkou. Rozmanité zoznamovacie aplikácie sú dnes používanejšie ako kedykoľvek predtým. Nie každému však tento druh zoznamovania vyhovuje. Ale máme vôbec na výber?
Foto: 
shutterstock.com

To vážne?!

Počas pandémie mnohí z nás nenašli iné východisko randenia, než sa zaregistrovať na jednej z online zoznamiek. Dobrodružstvo, zvedavosť, nuda, osamelosť nás donútili vybrať tú najlepšiu selfie fotku a čakať na kopu srdiečok. Keď však príde na lámanie chleba, mnohí používatelia, najmä ženského rodu, ostávajú z prvého nadviazania kontaktu znechutení. Kladieme si otázky, či by dotyčný takto reagoval aj pri prvom osobnom kontakte. Alebo vďačíme týmto aplikáciám za možnosť byť v online priestore naozaj sám sebou?  

Nepochopené emócie 

Nemôžme však hádzať všetkých do jedného vreca. Občas motyka vystrelí a my nájdeme aj takouto formou toho pravého. Normálneho. Častokrát ale tieto vzťahy rýchlo vzniknú a aj rýchlo a jednoducho zaniknú. Z dôvodu, že problémy sa mnohokrát neriešia osobne, ale v online priestore. Niekedy sa pre istotu neriešia vôbec. Stačí, že danú osobu ignorujeme a ona sa po čase stratí z dohľadu chatových okien. To, že komunikácia medzi štyrmi očami rieši mnoho partnerských komplikácií je dávno známa vec. Online randenie ale túto možnosť neponúka. Pravdepodobne každý z nás už správu po prečítaní pochopil ináč, ako bola mienená. A ruku na srdce, kto v dnešnej dobe používa emotikony úprimne? Podľa našej skutočnej reakcie či nálady. 

Určte si priority 

Z máločoho majú muži taký strach ako z odmietnutia ženy, ktorá sa im naozaj páči. Online randenie im veľakrát pomôže prekonať ostych a urobiť prvý krok k svojej polovičke. Aj z chatovania môžete odsledovať, či má o vás skutočný záujem. Nie každému vypisovanie si donekonečna o ničom vyhovuje. Najdôležitejšie je v každom prípade vedieť, čo od online randenia očakávate vy sami. Chcete len virtuálnu pusu na dobrú noc, či si takouto formou hľadáte seriózny vzťah. Inak sa vám môže stať, že sa necháte zatiahnuť do nechcených hier typu „kto z koho“ a skončíte tam, kde ste presne nechceli. 

- - Inzercia - -