Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vzopri sa a prestaň hrať druhé husle

marec 11, 2021 - 10:52
Celý náš život je zhlukom rôznych rozhodnutí, ktoré nás svojim spôsobom povedú určitým smerom. Je len na nás, ktorú cestu si zvolíme.
Foto: 
unsplash.com

Dennodenne riešime dilemu, či je naše konanie správne alebo nie. Staviame sa k nemu zodpovedne a po pravde, robíme, čo môžeme, dúfajúc, že nenarazíme na žiadne komplikácie. Častokrát sa ocitáme na rázcestí. Premýšľame, či sa naša túžba stretne s pochopením a ľudia nás za ňu neodsúdia.

Pravidelne dbáme o reputáciu. Cítime urgentnú potrebu udržať ju v optimálnej hladine za každú cenu. Na základe toho strádame šťastie a spokojnosť. Prispôsobujeme sa ostatným, lenže tým pádom odsúvame seba na vedľajšiu koľaj, no na úkor čoho?

Nežiješ preto, aby si donekonečna bola tá chápavá, tolerantná a ústupčivá. Je úplne v poriadku rešpektovať práva ostatných, ale zároveň pochop, že všetko má svoje hranice. Presnejšie povedané, ich práva končia tam, kde začínajú tie tvoje. Nebyť kedykoľvek k dispozícii z teba automaticky nerobí zlého človeka. Práve naopak. Čas je vzácny, pri jeho zadeľovaní k jednotlivým aktivitám preto treba pristupovať svedomite. Dnes ti na láskavosti proste nevystalo. A čo?!

Takisto ťa nedefinujú ani skratové momenty. Prestaň sa ospravedlňovať za zlý deň. Máš naňho predsa nárok. Úprimne, ešte som nemala tú česť stretnúť človeka, ktorý by sa nonstop iba usmieval a nervy drásajúce situácie riešil myknutím pliec. Tomu sa hovorí osobný pohár. Presiahneš okraj – vznikne problém. Ľahký a prirodzený cyklus. Neboj sa vzoprieť, keď sa ti dačo nepáči. Otvor ústa, povedz názor nahlas, v prípade nutnosti zvýš volume, inak ťa nikdy nezačnú brať vážne.  

- - Inzercia - -