Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Všetko, čo ťa spočiatku zlomí, neskôr premeníš na silu

február 26, 2021 - 17:37
Zlé skúsenosti, zlomené srdcia, sklamania. Týmto všetkým si z istých dôvodov formovania osobnosti musíme prejsť.
Foto: 
unsplash.com

Pravdupovediac, akákoľvek situácia nás posúva vpred. Z niektorých máme radosť, z iných naopak smútime. Avšak bolestivé okamihy nás predsa len nútia napredovať o čosi rýchlejšie, pretože sa z nich poúčame.

Snažíme sa odkryť vlastnú cestu úspechu. Nechceme kráčať vopred objavenými chodníčkami. V tomto prípade nejde iba o profesionálnu stránku. Zapadajú sem i vzťahy a okolnosti týkajúce sa osobného života. Odmalička hľadáme správnych a lojálnych priateľov, na ktorých sa možno spoľahnúť v rámci hocijakého problému. Naše rozhodnutia testujeme prostredníctvom metódy pokus omyl. To isté sa vzťahuje aj na lásku.

Nájsť dokonalého partnera spĺňajúceho potrebné kritéria je dnes skutočne komplikované a častokrát si počas tejto pátracej akcie narazíme kolená. Spoznávame chuť zrady, manipulácie, klamstiev, i tých nemilosrdných, ktoré sa zväčša skrývajú pod rúškom milého správania a na oko vrelých úsmevov.

631.jpg

Foto: 
unsplash.com

Po nich ostaneš vykoľajená, lomcujú tebou rôzne emócie. Spočiatku máš dojem, akoby sa tvoje srdce rozletelo na miliardu kúskov. Psychická bolesť sa v určitej fáze preklápa do fyzickej. Neprestajne rozmýšľaš nad otázkami, ktoré ťa lámu sťa suché polienka. Agónia končí. Nahrádza ju hnev a odpor. Túžiš po tom, aby sa ti už v živote neukázali na oči a predstava odpustenia je prinajmenšom skrytá dakde v úzadí, obkolesená čierno čiernou tmou.

Napokon sa ukľudníš, hlasné zvuky vôkol teba klesajú na intenzite, sú akési tlmené. Zlosť stráca na sile, ktorú ty naopak získavaš. Neprechovávaš žiadnu zášť. Takisto nemáš vo zvyku sa mstiť. Utvrdzuješ sa v idei, že od teraz je rad na tebe a si rozhodnutá raz a navždy obsadiť miesto, na ktorom si mala stáť od samého začiatku, prvá priečka vo vlastnom zozname priorít.

- - Inzercia - -