Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nebyť okej je v poriadku

február 09, 2021 - 01:04
Prečo majú ľudia pocit, že si nemôžeš dovoliť deň blbec? Zväčša sú to tí, ktorých ide rozdrapiť od nervov pre obyčajný dážď.
Foto: 
pexels.com

Môžeš si prečítať milión článkov o tom, ako by si sa nemala rozčuľovať nad vecami, ktoré nedokážeš ovplyvniť. Avšak čo z toho, keď múdre slová majú v tvojej hlave trvácnosť kratšiu než novodobé vzťahy? A to už je vážne sila. Sama dobre vieš koľko a akým spôsobom fungujú dnešné „forever“ lásky.

Potom sú tu ale veci, čo ovplyvniť dokážeš, no i napriek tomu sa ti nedarí v nich uspieť. Chápem, musí to byť v skutku veľmi frustrujúce. Prečo sa teda za každú cenu tváriš, že je všetko v najlepšom poriadku? Mať zlý deň, chuť kričať či plakať predsa neznamená slabosť. Skrátka musíš zo seba vypustiť zlosť, ktorá tebou lomcuje. Tak či tak raz vybuchneš. Je omnoho výhodnejšie porozprávať sa o tvojom trápení s najbližšími v pokoji ako na nich neskôr vyletieť, prakticky za nič, lebo ti celý život akosi prerastie cez hlavu.

547.jpg

Foto: 
pexels.com

Si nastavená v móde optimista a za nič na svete sa ho nemieniš vzdať, no tvoje samotné vnútro cíti, že ide o nesprávny prístup. Načo v tom pokračovať? Kvôli lavíne otázok? Poznáš ten pocit, kedy sa ti v krku hromadí totálna hrča, ktorá keď praskne, započne siahodlhý a srdcervúci plač bez konca? Spomínaná lavína je doslova ich štartérom. Držíš sa, ide ti to skvele a v tom niekto vtancuje s otázkou „čo ti je, si v pohode?“ Díky, ale práve od tohto okamihu už nie. Lenže ani oni nie sú ospravedlnením, aby si pretrvávala v stave, ktorý ti škodí.  

Prestaň si vnucovať myšlienky typu: počas môjho zlého dňa som ostatným na príťaž, preto sa budem tváriť, že sa nič nedeje. Ubližuješ si nimi. Každý má právo na deň blbec a hocikedy ťa prepadnú podobné idey, spomeň si, že nebyť okej je úplne v poriadku.

- - Inzercia - -