Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 tipy na väčšiu výdrž vášho telefónu

december 06, 2020 - 18:00
Výdrž batérie. Večná téma majiteľov mobilných telefónov. Chceli by ste, aby ten váš vydržal čo najdlhšie? Máme pre vás 4 tipy.
Foto: 

Zmeňte nastavenie jasu obrazovky

Aktívna správa jasu obrazovky výrazne zlepší výdrž batérie, ideálne by však bolo vyhľadať si zariadenie so zabudovanou automatickou úpravou jasu. Prispôsobenie jasu obrazovky podľa okolitého svetla môže mať veľký vplyv na životnosť batérie. Navyše, skrátenie času, po ktorom obrazovka zhasne, keď ju nepoužívate, taktiež zvyšuje životnosť batérie a môže zabrániť náhodným dotykom na obrazovke.

Udržiavajte svoj operačný systém čistý a aktuálny

Aktualizácia zariadenia je dôležitá a umožňuje vám využívať všetky najnovšie funkcie týkajúce sa softvéru, výdrže batérie, výkonu zariadenia a vylepšení zabezpečenia. Používatelia smartfónov by tiež mali pravidelne kontrolovať aplikácie stiahnuté do svojich zariadení, pretože väčšina aplikácií spotrebúva dáta a zdroje na pozadí a môže tak znižovať výdrž batérie. 

Zmeňte svoje nastavenia funkcií

Väčšina smartfónov má nastavenia funkcií, ktoré je možné vypnúť, aby sme znížili využívanie batérie:

  • Zapnutie šetriča batérie: Automatické zapnutie šetriča batérie, keď váš telefón dosiahne 15 % až 5 % výdrže batérie zníži množstvo energie batérie použitej na prenos dát a synchronizáciu aplikácií na pozadí. Patrí sem obmedzenie vibrácií pri ťukaní na obrazovku, hovoroch a budíkoch, ako aj zníženie zdrojov batérie využívaných grafikou a procesorom.
  • Zníženie počtu widgetov: Widgety sú vždy k dispozícii a aktuálne, takže znížením ich počtu alebo ich vypnutím môžete neustále znižovať množstvo energie batérie, ktoré spotrebúvajú.
  • Vypnutie GPS, WiFi a Bluetooth, keď ich nepoužívate: Ak ich nepoužívate, vypnite ich, aby ste šetrili výdrž batérie využívanú funkciami, ako je dostupnosť siete a sila signálu, ktoré neustále využívajú energiu batérie na pozadí.

Zvážte zaobstaranie si nového zariadenia s väčšou batériou

Ak vyskúšate všetky tieto tipy a nebudú fungovať, možno nastal čas investovať do nového zariadenia. Stojí za pripomenutie, že technológie neustále napredujú, a to platí aj o batériách a technológiách nabíjania smartfónov. V spoločnosti Motorola uprednostňujeme dlhú výdrž batérie a naše zariadenia tvorili viac ako 40 % zo zverejneného zoznamu najlepších smartfónov s výdržou batérie v roku 2020.

Moto g9 power sa môže pochváliť špičkovou batériou s kapacitou 6 000 mAh, vôbec najväčšou v telefóne Motorola, takže môžete zažiť neuveriteľnú slobodu s výdržou batérie až na 60 hodín na jedno nabitie bez toho, aby ste museli nosiť nabíjaciu power banku alebo kontrolovať zástrčky všade, kam idete.

- - Inzercia - -