Dnes je piatok, 30.september 2022, meniny má: Jarolím
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nie je to ľahšie, ty si silnejšia

december 05, 2020 - 15:14
V živote sa potýkame s množstvom situácii, ktoré môžu vyeskalovať dvojako. Buď sa voči nim obrníš tak, že ani titánový transportér sa ti nemá šancu rovnať, alebo ťa položia.
Foto: 
shutterstock.com

Do tejto kategórie spadá snáď všetko. Od osobného života, cez vzťahy až po prácu. Ľudská zlosť a závisť v poslednej dobe prevyšuje akceptovateľné hodnoty až sa pomaly dostávame do bodu, kedy nevieme čo ďalej.

Už veľmi dávno pred celou pandémiou vôkol nás vládol stres, uponáhľanosť, rýchly konzum. Covid ho dvojnásobne navýšil. Sme podráždení, nahnevaní, nevieme čo skôr, do ktorej strany sa pohnúť pretože sa všetko mení behom sekundy. Najhoršie na tom celom je, že miesto toho, aby sme sa v týchto časoch navzájom podržali, zrážame sa k zemi.

267.jpg

Foto: 
shutterstock.com

A tak si zrazu sedíš, s prázdnym pohľadom namiereným dakam do ničoty a pýtaš sa samej seba kedy to skončí. Chápem ťa. Ver tomu, že keby sme sa stretli niekde na káve (vonku v strede ulice s papierovým pohárikom, lebo ako inak) vedeli by sme prehodiť ohromné množstvo rovnakých slov a myšlienok. V určitom momente máš ale zrazu pocit, akoby všetko naokolo stíchlo a zdá sa ti, že to je akési ľahšie.

Jednoduchšie spracúvaš situácie, ktoré ťa ešte prednedávnom vytáčali do vývrtky. Čím to je? Doba sa nemení, podmienky taktiež nie. Jediné, čo sa posunulo vpred si ty. Stala si sa silnejšou a dajako si sa podvedome naučila pokojne spracúvať veci naokolo. Nie že by si mala na výber. Ono sa v podstate tvoj organizmus sám adaptoval a prizval ťa až keď bolo dokonané. Super nie? Svet je hneď o niečo krajší, keď si nemusíš všetko riešiť sama. Bohužiaľ fungujeme na princípe „silnejší vyhráva“ takže je len na tebe, ako sa k veciam postavíš a aký spôsob riešenia si zvolíš. Pamätaj si, ono to nikdy nie je ľahšie, len ty si silnejšia. 

- - Inzercia - -